Vítěz Českého lva 2019, dokument "Dálava" na Chania Film Festival

21. 10. 2020 31. 10. 2020 Cultural Center Chania

Mezinárodní festival konající se již osmým rokem v krétském městě Chania uvede vůbec poprvé ve svém programu český snímek. Bude jím film "Dálava", nejlepší dokumentární film roku 2019.

Filmový festival v Chanii (CFF), který se koná ve dnech 21. - 31. 10. 2020, představí bohatý filmový program s mezinárodní spoluprací, s mnoha paralelními akcemi, workshopy, projekcemi akčních, dokumentárních či animovaných filmů pro malé i velké, ale také vzdělávacím programem, který bude pokračovat v průběhu celého roku. Festival letos proběhne současně v live i online verzi.  

Film „Dálava“ byl vybrán jako ten, který zahájí trvalou spolupráci CCF a Českého centra Athény s cílem prezentace české kinematografie na ostrově Kréta.  Bude promítnut v původním znění s řeckými titulky.

  • „DÁLAVA“
  • Režie: Martin Mareček
  • Scénář: Martin Mareček, Tomáš Boja
  • ČR 2019, 78 min

2852 km mezi Brnem a Divějevem, mezi východem a západem, mezi otcem a synem. Tak daleko, tak blízko. Vít a jeho syn Gríša se před koncem prázdnin vydávají na dlouhou cestu do Ruska. Jen co nastoupí do auta, syn si hned nasazuje sluchátka a otec se noří do vzpomínek. Ani tak ale nemůžou jeden druhému uniknout. Je tu však jedna možnost, která je může opět sblížit – společné pátrání. 

Mimořádně intimní dokument je působivou výpovědí o stavu současné rodiny a analýzou odvěkého vztahu otec a syn. Čistá forma putování tam a zase zpátky jen podtrhuje maximální autentičnost a účinnost dokumentu. 

Program festivalu bude probíhat LIVE v kulturním centru města Chania, ale ON-LINE projekce budou dostupné také v rámci celého Řecka prostřednictvím sociálních sítí festivalu:

Místo konání události
Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Vítěz Českého lva 2019, dokument "Dálava" na Chania Film Festival
  • Datum: 21. 10. 2020 31. 10. 2020
  • Místo konání: Cultural Center Chania
  • Adresa: Andrea Papandreou 74, Chania 731 34, Greece

Podobné události