Struny podzimu - Hope for Prague - koncert na Vltavě

19. 09. 2020 19. 09. 2020

24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu patří k nejvýznamnějšíh hudebním událostem v České republice. Společný unikátní koncert britského houslisty Daniela Hopea a českého dvacetičlenného orchestru Epoque Orchestra proběhne dne 19. záři 2020 v jedné z nejkrásnějších scenérií vůbec, na plovoucí scéně umístěné na hladině řeky Vltavy s panoramatem Pražského hradu v pozadí.

Festival Struny podzimu byl poprvé zahájen v r. 1996. Jeho letošní ročník je oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa vysílajíc zprávu: „Prague Sounds again!' 

Program

Smetana: Vltava (Recomposed by Floex & Tom Hodge), světová premiéra 
Vivaldi: Four Seasons (Recomposed by Max Richter)    

Ve světové premiéře zazní v úvodu koncertu úprava Smetanovy Vltavy od Floexe a Toma Hodge.  Britský fenomén Daniel Hope poté v doprovodu českého Epoque orchestru uvedou novodobou verzi Vivaldiho Čtvera ročních odbobí, které  Hope v české premiéře zahrál na Strunách podzimu v roce 2013. Tehdejší koncert v Rudolfinu dodnes patří k nejpamátnějším v téměř pětadvacetileté historii festivalu. 


Daniel Hope

platil za hvězdu už při své festivalové premiéře před sedmi lety. Od té doby pokračuje v upevňování pozice jednoho z nejvýznamnějších houslistů světa. Proslul nejen díky interpretační kvalitě, ale i širokému spektru realizovaných projektů či kurátorství koncertních sérií pro festivaly po celém světě.

V době omezení souvisejících s šířením pandemie koronaviru vyslal Hope poselství v podobě řady koncertů komorní hudby z jeho obývacího pokoje v Berlíně. Série nazvané „Hope @ Home“ se zúčastnili umělci jako sir Simon Rattle, Magdalena Kožená,    Max Raabe a Max Richter. Do dnešního dne ji sledovalo více než 5 milionů diváků.

Na plovoucí scéně na Vltavě Daniel Hope vystoupí v programu Vivaldi Recomposed společně s Epoque Orchestra. Richterova úprava Čtvera ročních období je právem považována za fascinující dílo, které respektuje Vivaldiho originál, ale zároveň se nebojí utvářet jeho novou barvu a tón s citem současného skladatele. V průběhu programu se mezi oběma skladateli vytváří dialog, který dává vzniknout organickému a vzrušujícímu spojení. 

Program festivalu Struny podzimu ZDE

Sledujte koncert na fb stránkách Českého centra Athény ZDE

Video pozvánka Daniela Hope na koncert (anglicky s českými titulky): 

 


Informace o události

  • Název události: Struny podzimu - Hope for Prague - koncert na Vltavě
  • Datum: 19. 09. 2020 19. 09. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události