Spolupráce Českého centra Athény s Athens Comics Library

01. 01. 2021 31. 12. 2021 Athens Comic Library

České centrum Athény zahajuje trvalou spolupráci s athénskou knihovnou Athens Comics Library v oblasti vzdělávacích a zábavných programů s přesahem do dobročinné činnosti, které jsou směřovány dětem předškolního a školního věku z celého světa žijících v Řecku.

Athens Comics Library je místem inspirace a vytváření zážitků, místem učení, zkoumání, setkávání se a kreativity. Sídlí v historické budově v centru města, kde hostí sbírku více než 2 500 řeckých, ale i zahraničních komiksů a grafických románů, včetně titulů zaměřených na děti, rodiče a učitele. Nabízí řadu aktivit v oblasti komiksového umění pro celou rodinu, ale také aktivit zaměřených na nejmenší děti uprchlíků a migrantů. Zvláště těm poskytuje prostředí, kde si mohou hrát, učit se, poznávat se, překonávat období nejistoty a zažívat životně důležitý pocit bezpečí. 

Vytvoření úzkého vztahu s knihovnou, jejíž prioritou jsou právě děti, je jedna z aktivit, které se České centrum Athény bude s radostí věnovat v příštích měsících a stanou se součástí jeho programu. 

  • Spolupráce začala již v prosinci 2020 společnou propagací filmu „ Pat a Mat – Zimní radovánky“, který si mohly užít právě děti pocházející z různých koutů planety. https://athenscomicslibrary.gr/η-συνεργασία-μας-με-το-τσεχικό-κέντρο-α/
  • Když nemohou děti do knihovny a k pravidelným týdenním setkáním, vydává se knihovna za nimi online. V jednom z prosincových pořadů byl dětem představen český Krteček, se kterým se budou v příštím období setkávat častěji.
  • Významnou součástí činnosti knihovny je vytváření kreativních balíčků „TAKE AWAY ART“ pro děti předškolního věku, ve kterých najdou každý měsíc různé craft materiály a návody v různých jazycích. V lednových balíčcích děti najdou "krtečkovy" dárky Českého centra Athény. 

Zároveň bude probíhat na sociálních sítích Českého centra Athény a Athens Comic Library soutěž o plyšového Krtečka s pletenou červenou čepicí! 

Těšíme se na po-koronavirové období a osobní setkávání s dětmi při live akcích v krásné komiksové knihovně! 

2. 2. Články

Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Plyšový Krtek s červeným kulichem přinesl velkou radost do jedné řecké rodiny, která ho vyhrála prostřednictvím soutě...

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Spolupráce Českého centra Athény s Athens Comics Library
  • Datum: 01. 01. 2021 31. 12. 2021
  • Místo konání: Athens Comic Library

Podobné události