SoundCzech / European Music Day / Athens Music Week

18. 06. 2020 21. 06. 2020

SoundCzech přináší živý přenos koncertů českých kapel vybraných na showcase festivaly, které se z důvodů pandemie nemohly uskutečnit. V rámci Dne hudby tak z pražského Cross Clubu zahrají zástupci české hudební scény: Bratři, HRTL, Kristina Barta, Market, Never Sol, sinks a teepee.

LIVE STREAM KONCERTU PROBĚHNE V NEDĚLI 21.6. od 17:00

Program, který můžete sledovat  ZDE : 

16:00  diskuse „Za živou hudbu“

17:00   Kristina Barta

18:00   teepee

19:00   Never Sol

20:00   Sinks

21:00   HRTL

 

„Den hudby je událost s bezmála čtyřicetiletou tradicí, její sdělení je přitom ve světle současného stavu hudební scény zasažené opatřeními pandemií koronaviru palčivě aktuální. Den hudby patří myšlenkám o důležitosti hudby v našich životech – od hudby, která zní ze všech stran, kterou milujeme, která zahání smutek a přináší revoluční myšlenky. Nikdy dříve nebylo důležitější zdůraznit hodnotu, kterou všudypřítomná hudba vytváří,” říká Márton Náray, ředitel SoundCzechu

SoundCzech zprostředkuje ve spolupráci s Českými centry, European Music Day Association (EMDA), HEMI a Za živou hudbu livestreamu vystoupení vybraných zástupců české hudební scény pro rok 2020.  „Podpora prezentace českých umělců a hudebních projektů na mezinárodním poli představuje jednu z našich priorit. Díky spolupráci se SoundCzechem se možnosti této podpory významně rozšiřují. To lze vnímat i jako efektivní spolupráci dvou rezortů – rezortu Ministerstva kultury a rezortu Ministerstva zahraničních věcí,” dodává Ondřej Černý, generální ředitel Českých center.

Koncertům bude předcházet panelová diskuze zástupců hudebního průmyslu týkající se současné situace, dopadů pandemie na hudební scénu a jejich řešení. Bude probíhat jak živě i online. Moderátor Alexander Michailidis bude kočírovat ministry Lubomíra Zaorálka a Karla Havlíčka, přítomní v panelu budou také ekonom a komentáror Lukáš Tóth a za Českou obec hudební Alexandr Smutný a Jana Heřmánková.

Do vysílání koncertů během Dne hudby se zapojí celkem 12 evropských hlavních měst mezi nimiž jsou také ATHÉNY  (dále Berlín, Bukurešť, Budapešť, Istanbul, Krakov, Lisabon, Lublaň, Manchester, Miláno, Praha, Skopje). Každá země představí program na vlastních platformách a vybrané koncerty pak budou streamovány na společném kanále „European Music Day“, kde bude každé město zastupovat jeden umělec. Za ČR to bude duo teepee.

 

ATHENS MUSIC WEEK

Dny hudby náležitě poctí také Athény svým bohatým programem během „ATHENS MUSIC WEEK“ rozprostřeného do několika dnů  (16.- 21.6). Ten bude probíhat jak živě, v kulturních prostorách TECHNOPOLI, tak online.  V jeho rámci budou přenášeny také koncerty dvou českých skupin:

Čtvrtek 18.6. ve 19:20 českého času skupina „MARKET“ 

https://athensmusicweek.gr/event-speaker/market/

https://www.facebook.com/events/691983594933671/

Sobota 20.6. v 19:55 českého času duo „BRATŘI

https://athensmusicweek.gr/event-speaker/bratri/

https://www.facebook.com/events/2661763320777858/LIVE STREAMY KONCERTŮ ZE VŠECH DNŮ KONÁNÍ "ATHENS MUSIC WEEK" najdete ZDE


soundczech.cz podporuje českou hudební scénu lokálně i globálně, Institut umění – Divadelní ústav

Partneři Dne hudby: Česká centra, European Music Day Association, Full Moon Magazine, HEMI, Ministerstvo kultury České republiky, Hlavní město Praha, Za živou hudbu

 

 

 

 

 

 

Informace o události

  • Název události: SoundCzech / European Music Day / Athens Music Week
  • Datum: 18. 06. 2020 21. 06. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události