Roušky pro Červený kříž

11. 06. 2020 11. 06. 2020

České centrum Athény ušilo dvouvrstvé moderní látkové roušky a ve spolupráci s řeckým Červeným křížem z oblasti Korintu, se zapojilo do iniciativy poskytnutí hmotné pomoci těm, kteří ji v těchto dnech potřebují.

Přesto, že v Řecku nebyla po celou dobu krize povinnost používat roušky ve veřejných prostorách, v posledních týdnech je nutné je nosit v hromadných prostředcích a dle uvážení či speciálních nařízení vlády také na určitých místech. Takovými jsou například školy. Musí je mít profesoři pří závěrečných celoročních zkouškách na středních školách, které proběhnou ve druhé polovině června v celé zemi a právě jim jsou roušky Českého centra Athény určeny především.  

Budou předány ředitelům několika škol. S některými z nich již byla navázána spolupráce v minulém období. Například hudebnímu gymnáziu města Korinthu ČCA pomohlo zorganizovat školní výlet do Prahy, včetně tématické prohlídky Státní opery a dalších bodů programu.

S Červeným křížem byla navázána spolupráce již v minulém roce, m.j. při organizaci dobročinného koncertu ambasád spojeného s výstavou  "Řekové žijící na Moravě v 19. století". 

K předání balíčků s rouškami dojde ve čtvrtek 11.6. za přítomnosti předsedy Červeného kříže města Lutraki Petrose Oikonomou, starosty města Loutraki Giorgose Gkionise a dalších. 

Věříme, že přinesou radost všem, zpříjemní zkouškové období i studentům, ale také přivedou nové přátele a příznivce Českému centru Athény a přispějí k posílení dobrých vztahů mezi oběma zeměmi.

  


 

 

 

Informace o události

  • Název události: Roušky pro Červený kříž
  • Datum: 11. 06. 2020 11. 06. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události