Prosinec - měsíc vánočních svátků / poznejte lépe "České vánoce"

01. 12. 2020 06. 01. 2021 Online událost

Říjen byl pro České centrum Athény zaměřen na literaturu, listopad na představení českých památek UNESCO a prosinec se ponese v duchu, jak jinak, než těch nejkrásnějších svátků v roce!

Vánoční zvyky a tradice

Našim řeckým přátelům chceme představit, jak se slaví Vánoce v České republice od první adventní neděle až do Tří králů. Seznámíme je, prostřednictvím autorských příspěvků na sociálních sítích Českého centra Athény, s českými lidovými tradicemi, adventem, Svatou Barborou, Mikulášem, tradičním vánočním cukrovím, kaprem, s lidovými zvyky nejen u vánočního stolu, ale se vším tím, čím je právě toto období odlišné od toho řeckého.

Pravdou je, že v Řecku, které je v převážné většině ortodoxní, je často kladen větší důraz na svátky velikonoční než vánoční a až v posledních letech se například vánoční dárky rozbalují 25.12. a ne až 1.1., jak zde bylo zvykem. 

Zmíníme se také o zimních sportech a zimní dovolené, která je pro obyvatele zemí, jako je Řecko, kde je sníh vzácností, zvláště lákavá. 

Cílem projektu je vytvořit ucelený materiál prezentace Českých Vánoc v řečtině, použitelný v budoucnosti pro potřeby Českého centra, prezentace, workshopy, přednášky apd. 

Sledujte nás na našich facebookových stránkách ZDE

Informace o události

  • Název události: Prosinec - měsíc vánočních svátků / poznejte lépe "České vánoce"
  • Datum: 01. 12. 2020 06. 01. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události