Československá nová vlna v Kulturním centru Magistrátu města Drosia - odloženo

23. 03. 2020 06. 04. 2020

Projekce dvou filmů Československé nové vlny v rámci Dnů kinematografie v Kulturním centru Magistrátu města Drosia.

České centrum Athény v rámci nově navázané spolupráce s Kulturním centrem Magistrátu města Drosia představí dva československé snímky, jež jako první dosáhly na filmový vrchol, cenu filmové Akademie - Oscar. Řeckému publiku se tak můžou představit perly Nové vlny Menzelovy "Ostře sledované vlaky" a "Obchod na Korze" Kadára a Klose, a to během Dnů kinematografiekteré již čtvrtým rokem prezentují vybrané filmy ze světové produkce. 

 

Obchod na korze (rež. Elmar Klos, Ján Kadár, r. 1965)

V roce 1942 přijímá fašistická vláda tzv. Slovenského štátu norimberské zákony. Zabavené židovské podniky předává do rukou prověřených slovenských občanů. Truhlář Tono Brtko, poctivý a slušný člověk, pod nátlakem chamtivé manželky a vysoce postaveného švagra neochotně přijme arizační dekret na galanterní krámek stařičké paní Rozálie Lautmannové. Polohluchá paní nechápe, co se v zemi děje, a považuje Tona za svého pomocníka. Doma a na veřejnosti ovšem Brtko předstírá, že „arizuje". Ve skutečnosti u paní Lautmannové renovuje letitý nábytek, zatímco ona o něj pečuje jako o syna. Nadejde však den, kdy všichni Židé z městečka obdrží předvolání k transportu a Tono musí přiznat barvu... (Česká televize)

Trailer:

 

Ostře sledované vlaky (rež. Jiří Menzel, 1966)

Film Ostře sledované vlaky natočil Jiří Menzel podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství... (oficiální text distributora)

Trailer:

 

 

 

Informace o události

  • Název události: Československá nová vlna v Kulturním centru Magistrátu města Drosia - odloženo
  • Datum: 23. 03. 2020 06. 04. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události