Lucie Houdková a UNOSTO na on-line Athens Jewelry Week 2020

10. 11. 2020 15. 11. 2020 Online událost

Vítězka tří ze šesti hlavních cen Athens Jewelry Week 2019, šperkařka Lucie Houdková, se zúčastní spolu se skupinou mladých, talentovaných českých šperkařů UNOSTO letošního on-line ročníku AJW 2020.

Lucie Houdková učarovala loni athénským milovníkům šperkařského umění a tak letošní propagační materiály AJW zobrazují její dílo. Spolu s UNOSTO, kterého je ona sama také členkou, představí v on-line prostředí svou uměleckou techniku, zúčastní se workshopů a připraví šperkaře i veřejnost na svou live účast v příštím roce, až to bude jen trochu možné. 

UNOSTO + LUCIE HOUDKOVÁ

"Naše tělo i mysl jsou neustále v pohybu. Dokonce i když se snažíme odpočívat, jsme plní neklidu. Na druhou stranu, jsme to my, kdo je neustále v akci, nebo jsme nehybní a v pohybu je okolní svět?"

UNOSTO je skupina mladých českých šperkařů. V našich nejnovějších kolekcích se zabýváme odvěkým pohybem v mnoha jeho aspektech. Karla Olšáková a Nastassia Alejnikava navazují na skvělou tradici českého kinetického šperku a umožňují svým šperkům houpat se, rotovat a všelijak se proměňovat. Lucie Houdková a Markéta Richterová se inspirovaly diskrétním pohybem rostlin. Příroda hraje důležitou roli také v případě broží Kláry Šípkové, které reprodukují pravidelné proměny fází měsíce. Optickou nestálost a mihotání vtiskla do svých náhrdelníků Kateřina Matěchová. Martin Verner pak přináší do výstavy prvek městské kultury, když opisuje gesta autorů graffiti a převádí jejich pohyby do formy prostorových arabesek. Skupinu uzavírá Kateřina Řezáčová e svými hravými šperky a Alena Hesounová, která preferuje pracovat s ušlechtilými materiály.  

Athens Jewelry Week

Athens Jewelry Week je festival, který vytváří prostor, kde se umělci a diváci z oblasti současných šperků mohou setkávat a vyměňovat si nápady, vytvářet síť a rozvíjet budoucí spolupráci. Práce vystavené během AJW nejsou jen uměleckými díly, které vyjadřují stavy bytí, vyvolávají diskuse a komentují současné sociologické struktury a tendence, ale jsou také prostředkem k dosažení cíle. Silné vazby, které se vytvářejí mezi jednotlivci a skupinami pocházejícími z různých kultur, podporují AJW a stávají se zdrojem nových a progresivněji působivějších akcí.

  • Ukázka z AJW 2019
Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Lucie Houdková a UNOSTO na on-line Athens Jewelry Week 2020
  • Datum: 10. 11. 2020 15. 11. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události