Řecká účast na festivalu Malá Inventura

22. 02. 2019 25. 02. 2019

Na letošním ročníku festivalu Malá Inventura, bude mít poprvé svého zástupce i Řecko. V rámci kurátorské cesty se ho zúčastní ředitel experimentální scény Athénského Národního Divadla p. Anestis Azas.

Festival Malá inventura, konající se letos již 17. rokem, nabídne svým účastníkům desítky divadelních představení a bohatý doprovodný program určený divákům všech věkových kategorií, řadu workshopů a umožní vzájemné seznámení a navázání kontaktů mezi českými i zahraničními odborníky a umělci.

Experimentální scéna řeckého Národního Divadla si svým znovuotevřením v r. 2015, po osmileté pauze, klade za cíl odrážet dnešní společenské vědomí a vést rozhovor o příčinách a důsledcích, které určují naše životy. Je obohacena o estetické trendy domácího i mezinárodního divadla a tvoří je mladí lidé, kteří vytváření nový vztah mezi umělcem, publikem a samotným představením. Obnovují divadlo jako sociální společenské umění. Strhávají zdi a staví se tváří v tvář dnešní době. Uměleckými řediteli experimentální scény jsou Anestis Azas a Prodromos Tsinikoris, dva tvůrci nové generace.

Anestis Azas: „Příležitost, kterou představuje opětovné otevření Experimentální scény, se setkává s krizovým prostředím, politickým, sociálním, ekonomickým i uměleckým. V této obtížné, ale unikátní a kreativní době je výzvou vybudovat nové základy.“  Cílem ředitelů je provozovat extrovertní divadlo, které bude fungovat jako dialogová platforma pro historické, politické a etické otázky, které se týkají naší společnosti a co nejlépe využít její estetické, pedagogické a sociální funkce.

Cílem kurátorské cesty organizované Českým Centrem je navázat tvůrčí kontakty a dlouhodobou spolupráci v oblasti divadelní tvorby a obeznámení se se vzájemnými pohledy, názory, zkušenostmi i budoucími plány.

 

Informace o události

  • Název události: Řecká účast na festivalu Malá Inventura
  • Datum: 22. 02. 2019 25. 02. 2019
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události