Festival Jeden svět a řecká kurátorská cesta

10. 03. 2019 14. 03. 2019

Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, se zúčastní v rámci kurátorské cesty organizátoři řeckého mezinárodního festivalu Beyond Borders pořádaného na ostrově Kastelorizo. Oba festivaly mají společné téma - lidská práva.

Český festival Jeden svět je jedním ze základních stavebních kamenů společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 se stal nejvýznamnějším festivalem svého druhu na světě a v roce 2007 získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům.

Řecký mezinárodní festival dokumentárních filmů "Beyond Borders" je založen Helénskou nadací pro historická studia (D.IS.ME.) a koná se letos již čtvrtým rokem na nejvýchodnějším řeckém ostrově Kastelorizo.  Má za cíl stát se místem setkávání řeckých a zahraničních dokumentaristů,  podpořit jejich práci, být platformou pro plodnou výměnu názorů a návrhů a vytvořit nové příležitosti pro spolupráci a mezinárodní koprodukci.

Prostřednictvím Českého centra Athény se ředitelka festivalu Beyond Borders p. I. Sarioglou a tisková mluvčí festivalu p. P. Dionisiou zúčastní letošního březnového festivalu Jeden svět, kde budou mít příležitost seznámit se s českou dokumentární tvorbou, navázat kontakty, setkat se s českými osobnostmi a odborníky v oboru a propojit v budoucnu oba festivaly vzájemnou účastí filmů.

 

Informace o události

  • Název události: Festival Jeden svět a řecká kurátorská cesta
  • Datum: 10. 03. 2019 14. 03. 2019
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události