Kouzelný svět Adolfa Borna v galerii MaLou Art

24. 03. 2019 24. 03. 2019

České centrum v Athénách a Galerie MaLou Art Consulting pořádají v rámci výstavy osmi řeckých výtvarných umělců workshop pro děti základních škol, kde se seznámí s jedním z nejznámějších českých malířů a ilustrátorů Adolfem Bornem.

Prostřednictvím promítání obrázků z jeho tvorby, listováním v knížkách, které ilustroval a povídáním si o jeho životě a způsobu, jakým ho viděl a maloval, se děti i velcí návštěvníci výstavy dozví více také o České republice, zemi, kde se narodil. Seznámí se s jeho slavnými kreslenými žáky 3.B., Machech a Šebestovou, pokusí se je namalovat a napodobit styl Adolfa Borna nebo vytvořit své vlastní pohádkové postavy.

Adolf Born (1930 - 2016) je známý český malíř a ilustrátor. Vystudoval výtvarné umění na Karlově univerzitě v Praze a v následujících letech si vypracoval svůj vlastní nezaměnitelný styl, který ho již v roce 1960 proslavil po celém světě. Jeho díla získala řadu ocenění v České republice i v zahraničí a jsou čítány na tisíce. Tvrdil, že ilustrace - stejně jako text - musí žít svým vlastním příběhem. Ilustroval na 250 knih a spolupracoval asi na 70 animovaných filmech. Miloval kreslit obrázky pro děti. Specifickým rysem jeho tvorby je nápaditý humor a kombinace lidského, zvířecího a přírodního světa v groteskní a karikaturní nadsázce.  

 

Informace o události

  • Název události: Kouzelný svět Adolfa Borna v galerii MaLou Art
  • Datum: 24. 03. 2019 24. 03. 2019
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události