KoresponDance 2020 Online

14. 08. 2020 16. 08. 2020

Letošní, osmý ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu se uskuteční v prostorách zámku Žďár nad Sázavou výhradně s českým programem. Proběhne jak v podobě živých akcí, tak poprvé ve své historii také v online formě.

KoresponDance On-line je série 9 předtočených záznamů vybraných představení,  připravených exkluzivně pro celosvětové publikum, které budou prezentovány také prostřednictvím sítě Českých center. 

14 - 16. srpna 2020 se můžeme těšit na dva dny plné unikátních tanečních představení z výjimečných zámeckých lokalit, které nejsou běžně přístupné veřejnosti.  Online projekce budou probíhat paralelně s jejich živou performací a záznamy budou ke zhlédnutí po dalších 7 dnů.

Představení sledujte na FB profilu festivalu Korespondance ZDE nebo na FB stránce ČCA ZDE

Program celého festivalu (live & online] najdete ZDE

9 ONLINE PŘEDSTAVENÍ (úvodní mluvené slovo s angl. titulky)

    1)   Enola  - ELIŠKA BRTNICKÁ - Novocirkusové sólo na zavěšené hrazdě inspirované tématem přeživších atomový výbuch v Hirošimě, legendou o tisíci jeřábech a japonskými estetickými koncepty. Syntéza japonské poetiky a brilantního artistického výkonu. (místo: podkroví opatství)

    2)   Iluzionista - WARIOT IDEAL & PETR FORMAN - Nenapravitelný milovník divadla a notorický amatér předvádí během jednoho večera vše, co by chtěl každý znalec scénických umění vidět –operu, western, balet i horor. K vidění bude epochální dílo krále iluzí, který přímo před zraky diváků vyrobí velké divadlo  (místo: v Alfrédu ve Dvoře)   

   3)   Kaffeklatsch - HOLEKTIV - Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou plné hravosti, naivní poetiky a nekončící řady komických situací. (místo: pod Prelaturou)

  4)    Karneval zvířat - BARBORA LÁTALOVÁ A KOL. -     Interaktivní taneční představení pro děti a mládež, které vzniklo na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saense. ( místo: zámecká sýpka) 

   5)   Letkyně -  HOLEKTIV - Pojďte si s námi splnit sen o létání a zkusit si, jaké to je ztratit hlavu v oblacích! Tři odhodlané letkyně přímo před vámi sestrojí letadlo a vy určitě uvěříte, že vzlétne nad zámek! (místo: Pivovarský dvůr) 

   6)   LeŤ - MARKÉTA STRÁNSKÁ - Sólo, které si hraje s myšlenkou, že každá odlišnost skýtá obohacující možnosti a jedinečné příležitosti. Aerowaves Twenty20 zařadil LeŤ mezi 20 nejzajímavějších tanečních představení v Evropě (místo: zámecká chodba)

   7)   Pitch - JAN BÁRTA - Co upoutává naši pozornost? Nakolik se musíme soustředit, abychom vnímali určitý objekt či děj? Inscenace pro 1 performera a bicí soupravu odmítá krátké povrchní prožitky, provokuje divákovu koncentraci a nabízí hutnou fascinaci (místo: zámecké sádky)

    8)   PLI  - VIKTOR ČERNICKÝ - Představení na pomezí instalace, tance a nového cirkusu získalo na loňské České Taneční Platformě Hlavní cenu poroty i Cenu diváků a Aerowaves Twenty20 ho zařadil mezi 20 nejzajímavějších tanečních představení v Evropě. (místo: zámecký sklep)  

   9)   Tohle všechno patří tobě - vol. II - JAN BÁRTA, ALEŠ ČERMÁK  - Mentální postižení neexistuje, jde jen o perspektivu, jak se dívat na svět. 4 herci jeden z možných úhlů nabízí. (místo: Karlínská invalidovna)  

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Soubor HOLEKTIV, kterou tvoří Andrea Vykysalá, Karolína Křížková a Eva Stará, jedna z nejproduktivnějších představitelů nového cirkusu a fyzického divadla, se v létě 2019 zúčastnila za podpory Českého centra Athény mezinárodního tanečního festivalu Akropoditi na řeckém ostrově Syros, kde za své představení  Kaffeeklatsch sklidila vřelé ohlasy zejména od odborné části publika.

Fotogalerie: http://athens.czechcentres.cz/2019-07-holektiv-na-ostrove-syros/

Performace „PLI“ v podání Viktora Černického bude naopak uvedena na letošním ročníku mezinárodního festivalu Kalamata Dance Festival 2020 dne 29. srpna v 19:30 řeckého času  (info ZDE)  Představení bylo vybráno, aby spolu s performací duetu Petry Tejnorové a Terezy Ondrové (Dame de Pic Cie Karine Ponties) „Same Same“ letos na festivalu v Řecku reprezentovalo Českou republiku. (info ZDE) Hlavní organizátor festivalu:  Centre for choreographic development SE.S.TA 

V rámci Řecka bude festival KoresponDance 2020 propagován také ve spolupráci s mezinárodním festivalem Akropoditi Dancefest.    

 

 

Informace o události

  • Název události: KoresponDance 2020 Online
  • Datum: 14. 08. 2020 16. 08. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události