Jiří Stivín v projektu "DIVIDLO"

25. 04. 2020 25. 04. 2020

Exkluzivní on-line koncert zprostředkovaný Českými centry bude v Athénách přenášen ve spolupráci s jazzovým klubem "The ZOO".

Hudebník, fotograf a filmař Jiří Stivín hraje na flétny, saxy a uvádí v projektu populární i vlastní skladby doplněné videoprojekcí, kde se na snímcích objevuje mnoho známých tváří, se kterými se ve svém bohatém hudebním a osobním životě setkal.  Repertoár programu    Di-vi-dlo by se dal popsat oblíbeným rčením od Bacha po Vlacha.  Zazní v něm barokní hudba, improvizace, jazz, šanson i mluvené slovo. Sledujte LIVE koncert zde:     https://www.facebook.com/events/253434922441024/  

Jiří Stivín

Mistr dechových nástrojů, skladatel a multiinstrumentalista, původně kameraman s bohatou diskografií od jazzu po klasickou hudbu, ikonická postava české a světové hudby se narodil v roce 1942 v Praze.  Hraje na flétny, saxofon, klarinet, basklarinet, ale i trubky, láhve apd. Vystudoval Filmovou fakultu Akademie múzických umění v Praze (FAMU), ale také kompozici na Královské hudební akademii v Londýně. Hraje hudbu středověku, renesance a baroka. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, přecházení mezi jednotlivými hudebními styly a jeho hlavním oborem je jazz. Jako sólista vystupoval s Pražským symfonickým orchestrem, se Slovenským komorním orchestrem, se Sukovým komorním orchestrem, Barocco semper giovane a dalšími. Věnuje se také tvorbě hudby pro film a divadlo, založil Centrum pro improvizaci a pravidelně přednáší na Pražské konzervatoři.

https://www.stivin.info/

The ZOO

Známý athénský hudební klub, který po více než 20 let organizuje koncerty pro milovníky živé hudby. Během posledního roku se na jeho hudební scéně objevilo přes tisíc jmen řeckých i zahraničních hudebníků a skupin různé velikosti a různých žánrů přes jazz, rock až po etnickou hudbu. Svým kvalitním výběrem a profesionalitou si vytvořil stálé příznivce. V současné situaci převedl svou činnost do online podoby a v rámci jeho programu nazvaného "Music Against Covid - 19" přinese ve spolupráci s Českým centrem Athény svým fanouškům, ale nejen jim, koncert Jiřího Stivína. 

https://thezoo.gr/        
       

 

Informace o události

  • Název události: Jiří Stivín v projektu "DIVIDLO"
  • Datum: 25. 04. 2020 25. 04. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události