Komiksová soutěž - Anča a Pepík

05. 05. 2020 31. 07. 2020

Zapojte se do komiksové soutěže, dokreslete comic strip a vytvořte svůj vlastní příběh slavných postaviček Lucie Lomové, dvou myšek, Anči a Pepíka.

Blíží se athénský komiksový festival „ComicDom Athens“. Jeho nové datum je 4. - 6. září. Všichni se připravujeme a chceme, abyste nám pomohli svými obrázky! České centrum Athény ve spoluráci s ComicDom vyhlašuje soutěž o nejnápaditější komiks

Máte dvě možnosti jak se soutěže zúčastnit:
1. Doplňte dva obrázky komiksového příběhu: vyberte si jeden ze dvou komiksových stripů, kde jsou předkresleny dva ze čtyř čtverečků a dokončete dva prázdné, přidejte text a hotovo! 
2. Dokreslete stránku komiksu: rozdělte si sami stránku na komiksová políčka a vytvořte příběh dokreslením vlastního příběhu

Stáhněte si černobílé vzory Lucie Lomové  ZDE, vytiskněte si je a začněte!

nebo si uložte a vytiskněte přímo tyto:

     

Vítěz, kterého vybere sama autorka komiksů Lucie Lomová, se s ní osobně setká, převezme z jejich rukou knihu s věnováním a pokud si to bude přát, stane se jejím asistentem/asistentkou při workshopu, který bude probíhat během festivalu v Athénách, kde budou všechny práce také vystaveny. Dozví se všechna tajemství úspěšného komiksu. (v případě, že podmínky neumožní paní Lomové osobně přijet do Řecka, vítěz bude mít možnost absolvovat speciální online seminář) 

Soutěž je směřována mladým tvůrcům bez přesných věkových omezení.

Zašlete nám své práce na adresu: Czech Centre Athens, G.Seferi 6, 15452 Palaio Psychiko, Athens, (email: [email protected])

Termín ukončení soutěže -  31. 7. 2020Lucie Lomová

Česká ilustrátorka a autorka komiksů se narodila a žije v Praze, kde vystudovala divadelní dramaturgii na DAMU. yučuje již několik let komiks na Fakultě umění a designu v Plzni     . Začala jako divadelní kritička a novinářka, ale nakonec se rozhodla pro komiks. V České republice se proslavila svým párem myšek „Ančou a Pepíkem“. Jejich příběhy vyšly v dětském časopise „Čtyřlístek“, poté jako sbírka 5 knih a byly zfilmovány pro Českou televizi (2016). V současné době se chystají nové epizody. Lucie Lomova je známá nejen doma, ale i v zahraničí. Její první komiksový román „Anna en cavale“ pro dospělé, publikovaný ve Francii v roce 2006, získal prestižní cenu komiksu Muriel jako nejlepší originální kniha a její adaptace pohádek K. J. Erbena byla přeložena a publikována v angličtině, ruštině, francouštině, italštině, španělštině, japonštině a čínštině.


Partneři: Comicdom Con Athens


 

Informace o události

  • Název události: Komiksová soutěž - Anča a Pepík
  • Datum: 05. 05. 2020 31. 07. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události