Karel Zeman na OIFF Online

04. 05. 2020 30. 05. 2020

Filmy "Baron Prášil" a "Vynález zkázy" uvede ČCA spolu s Olympia International film Festival v rámci projekce vybraných filmů z celého světa.

Kina a školy jsou uzavřeny, festivaly zrušeny.  Ale stovky dětí, rodičů i pedagogů každý den sledují kvalitní filmy pro děti a mládež prostřednictvím otevřeného online kinosálu.

Cílem této iniciativy je nabídnout kvalitní filmové vzdělání a vybraný program, který se staví proti zahlcování dětí televizními „odpadky“. O to se snaží OIFF již více než 20 let. V rámci programu je každý film promítán vždy v 11h dopoledne a jeho opakování v 18h a mohou je  zhlédnout diváci v Řecku a na Kypru na fb stránkách festivalu www.facebook.com/olympiafestival/ nebo Českého centra Athény   https://www.facebook.com/czechcentreathens/  

Filmy Karla Zemana obohatí květnové projekce a již 4. května se diváci mohou těšit na Barona Prášila a 9.května na film Vynález zkázy. 

 Představte si, že jdete do kina a napojte se včas, ať nepřijdete o začátek. Filmy jsou promítány live a začínají přesně !!


Karel Zeman 

Jeden z nejvýznamnějších českých režisérů, scenáristů a výtvarníků Karel Zeman se narodil v roce 1910 a zemřel v roce 1989. Natočil řadu krátkých, středometrážních i celovečerních filmů. Nejslavnějšími jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy či Baron Prášil. Karel Zeman proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě a za své dílo získal řadu cen a uznání na prestižních filmových festivalech. Ve své době jej obdivovaly osobnosti jako Pablo Picasso, Charlie Chaplin nebo Salvádor Dalí. Jeho filmová tvorba je dodnes vysoce ceněna a postupy, které využíval, jsou vyučovány na filmových školách po celém světě.


  Partneři akce: Mezinárodní filmový festival Olympia, Neaniko Plano a Muzeum Karla Zemana

   

 

Informace o události

  • Název události: Karel Zeman na OIFF Online
  • Datum: 04. 05. 2020 30. 05. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události