Instagram Takeover #2 aneb "Čeští umělci ve světě" - Pavla Zábranská

15. 12. 2020 16. 12. 2020 Online událost

Projekt Českých center představující široké veřejnosti v několika zemích české umělce žijící a působící v zahraničí pokračuje v Athénách svým druhým "Takeoverem". Tentokrát jsme vybrali grafickou designérku Pavlu Zábranskou.

Instagramový účet Českého centra Athény tentokrát "propůjčíme" na jeden den další z mladých, talentovaných umělců, aby nám nabídl netradiční pohled do své tvorby. Do projektu jsou vybráni umělci, kteří se rozhodli spojit svůj osobní a umělecký život s Řeckem. Prostřednictvím autorských příspěvků mají příležitost prezentovat sami sebe, svou práci, ale také svůj vztah k této zemi. Představí se tak českému i řeckému publiku, ale prostřednictvím zúčastněných Českých center také v dalších zemích světa. 

Pavla Zábranská

Druhý ze série takeoverů představí grafickou designérku, která i se svým manželem, spisovatelem Davidem Zábranským, tráví v Athénách, které si zamilovali, nemalou část roku.

Pavla (*1985) ve své volné grafické tvorbě reflektuje také svůj vztah k této metropoli a využívá veškerého potenciálu inspiračních zdrojů, které město samo o sobě přirozeně nabízí tomu, kdo je schopný je vidět. Je možno to přímo sledovat například v sérii plakátů z poslední doby, ale na instagramu prezentuje celý rozsah své tvorby, která není limitována pouze profesí grafického designéra, ale je tvůrcem rovněž audiovizuálního obsahu volného i komerčního rázu, návrhů textilního designu, či elektronických hudebních skladeb, doprovázejících její projekce. 

http://www.pavlazabranska.cz/

Více na instagramu ČCA ZDE


Instagram Takeovers aneb "Čeští umělci ve světě"

20. 11. 2020 10. 02. 2021
  • Fotografie

Informace o události

  • Název události: Instagram Takeover #2 aneb "Čeští umělci ve světě" - Pavla Zábranská
  • Datum: 15. 12. 2020 16. 12. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události