Instagram Takeovers aneb "Čeští umělci ve světě"

20. 11. 2020 10. 02. 2021 Online událost

České centrum Athény se zapojuje do unikátního síťového projektu ČC, který si klade za cíl představit široké veřejnosti v zahraničí zástupce české kulturní scény skrze příspěvky na sociálních sítích, konkrétně instagramu. Projekt mapuje nejen tvorbu českých umělců žijících a tvořících v zahraničí, ale nabízí současně jejich pohled na to jak/jestli se tento fakt promítá v jejich tvorbě.

Instagramového účtu Českého centra Athény se na jeden den ujmou mladí, čeští, talentovaní umělci a nabídnou nám netradiční pohled do své tvorby. Vybrali jsme umělce, kteří se rozhodli spojit svůj osobní a umělecký život s Řeckem. Prostřednictvím daného počtu autorských příspěvků mají příležitost prezentovat sami sebe, svou práci, ale také svůj vztah k dané zemi. Představí se tak českému i řeckému publiku, ale prostřednictvím zúčastněných Českých center také v dalších zemích světa.  

Instagram Takeover #1 

Alžběta a David Krňanští

Sérii vizuálních prezentací zahajuje mladý nadějný pár Alžběta a David Krňanští, kteří tráví rok z poloviny v Praze a z poloviny v Athénách. Jak sami tvrdí, Athény jsou pro ně místem, kde mohou  zpomalit, relaxovat, setkat se se zajímavými lidmi, diskutovat o umění a objevovat uměleckou scénu. Město je přitahuje svou divokostí a tím, že je vlastně úplným opakem upravené Prahy. Inspiruje je svými graffiti v ulicích, kde pozorují detaily, kterých si místní obyvatelé ani nevšimnou a aplikují je ve své tvorbě.

David (* 1987) je členem generace Black Hole, která je známá tím, že využívá nástroje vizuální kultury k formulování kritického komentáře o stavu světa. Jeho primární uměleckou formou inspirovanou modernismem je abstraktní malba vyjadřující se radostným a odvážným zkoumáním barev, které jsou současně ohraničena geometrickými hranicemi.
http://www.davidkrnansky.com/

Alžběta (* 1992) se ve své tvorbě pohybuje na pomezí předmětné a abstraktní malby, ve které zachycuje svůj vztah k realitě prostřednictvím dvojdimenzionálního díla. Charakteristický je pro ni způsob zacházení s obrazem – díla sestávají z obrazového motivu, typografie, barevných ploch a někdy dekorativních prvků s důrazem na jasné a rychlé vyjádření. Alžběta, mimo jiné, v rámci programu Erasmus, studovala na athénské umělecké škole ASFA. 
https://kvalitar.cz/2019/05/22/alzbeta-krnanska/

Sledujte instagramový účet Českého centra Athény, kde naleznete také umělce z řady jiných zemí ZDE.


Instagram Takeover #2 - Pavla Zábranská: ZDE

Instagram Takeover #2 aneb "Čeští umělci ve s...

15. 12. 2020 16. 12. 2020
  • Design
  • Móda

Informace o události

  • Název události: Instagram Takeovers aneb "Čeští umělci ve světě"
  • Datum: 20. 11. 2020 10. 02. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události