"Puella Trio" na hudebním festivalu v Navpliu

04. 07. 2019 04. 07. 2019

Na 28. ročníku festivalu klasické hudby ve městě Navplio nacházejícím se na východním pobřeží Peloponésu vystoupí letos klavírní trojice „Puella Trio“.

Κaždoroční hudební festival v Navpliu hostil po dobu svého dlouholetého trvání řadu slavných hudebních těles a umělců mezinárodní klasické scény a byl vyhodnocen svazem řeckých hudebních kritiků jako nejlepší v zemi. Představilo se na něm více než 250 řeckých a zahraničních světově uznávaných umělců, 24 kvartet, 18 symfonických či komorních orchestrů a mezi nimi nemálo mladých a nadcházejících hudebníků.  Koncerty se vždy konají přímo na náměstích tohoto dávného města, na hradě, v kostelích a na jiných památkových místech. Festival přiláká ročně více než 190 000 návštěvníků jak místních, tak turistů. Jeho příznivci se sjíždějící z celého Řecka a potvrzují tím jeho významnou kulturní hodnotu.

Česká účast na tomto festivalu se pomalu stává tradicí. V r. 2016 zde vystoupila houslistka Jitka Hosprová, v r. 2017 houslista Jan Mráček v doprovodu klavíristy Lukáše Klánského a v r. 2018 se představil kvartet Esemble Martinů, který tvořili: Miroslav Matějka, Radka Preislerová, Bledar Zajmi a Štěpán Kos.

V letošním roce se obecenstvo může těšit na trio mladých českých umělkyň, které si říkají „Puella Trio“ a představí se v Navpliu ve složení: Eva Krestová (housle), Aneta Šudáková (violoncello) a Veronika Bohmova (klavír).

Akce se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Athénách.

Informace o události

  • Název události: "Puella Trio" na hudebním festivalu v Navpliu
  • Datum: 04. 07. 2019 04. 07. 2019
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události