GSC #5 - VIVIDBOOKS: Použití moderních technologií ve vzdělávání, aneb jak vypadá budoucnost školství?

Út 16. 03. 2021 19:00 Online událost

GSC - cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s s nejlepšími českými vědci, inovátory či ekonomy přináší další díl věnovaný tentokráte tématu vzdělávání a využití virtuální reality ve školství k aktivnímu a atraktivnímu učení.

UPOZORNĚNÍ: Datum konání akce se ze dne 25. února přesouvá na 16. března z důvodů zdravotních potíží jednoho z protagonistů diskuse. Děkujeme za pochopení.

Nadchnout děti pro fyziku nemusí být věda. Seznamte se s Vividbooks, interaktivními učebnicemi s rozšířenou realitou! Vividbooks kombinují kvalitní edukativní obsah se současným designem a moderními technologiemi, které umí děti zaujmout. Rozšířená realita jako kouzlem přivede k životu i zdánlivě nudný fyzikální obrázek – a právě tehdy dítě dostane chuť dozvědět se víc. Interaktivní lekce pak podporují žáky v aktivním učení a přemýšlení o světě kolem nich. Společně s učiteli tak Vividbooks pomáhají dětem odhalit pravé krásy fyziky.

Vítek Škop 

Vítek je grafický designér, absolvent UMPRUM a popularizátor užitečného designu. Za sebou má zahraniční stáže v Londýně, Barceloně a New Yorku. Na té poslední začal tvořit projekt Vividbooks, který později představil jako svoji diplomovou práci a vytvořil z něj úspěšnou společnost. Vividbooks jsou interaktivní učebnice pro děti a jejich cíl je jednoduchý – udělat vědní obory pro děti ve školách po celém světě trochu zábavnější.

Petra Bakajsová

Petra je ředitelkou Základní školy Livingston v Praze v Čakovicích. Svou kariéru začala ve škole jako učitelka angličtiny a koordinátorka ICT. V letech 2015 až 2018 pracovala jako certifikovaná lektorka společnosti Apple pro vzdělávání, kde měla příležitost spolupracovat s několika školami a učiteli po celé ČR. Ve spolupráci s NIDV dva roky vedla úspěšnou sérii seminářů „Učitel a / nebo Tablet“ a pravidelně vedla workshopy na konferenci. Je certifikovanou školitelkou společnosti Apple pro vzdělávání a členkou prestižní komunity učitelů a pedagogů z celého světa, Apple Distinguished Educators. Od 11. března 2020 několikrát úspěšně převedla svou školu do online prostředí. Společně se svými kolegy vytvořila a neustále zdokonaluje systém zapojení dětí do distančního vzdělávání. 

https://www.zslivingston.cz/

Škola Livingston využívá posledních technologií a jejím mottem je:  Technologie jsou samozřejmostí a vždy prostředkem, ne cílem.

Odkazy: https://vividbooks.com/home-cz 

Michael Londesborough

Britský vědec pracující v Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR se zaměřuje se na výzkum sloučenin boru. Je držitelem mnoha vědeckých ocenění, mj. třikrát vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky. Spolupracuje s British Council v Praze, podílí se na popularizačních projektech Akademie věd ČR, ČT a Národního technického muzea. Věnuje se zejména zpřístupňování vědy široké veřejnosti, vyučování mladých lidí a posilování mezinárodních vztahů mezi mladými vědci (soutěž FameLab). Za své popularizační aktivity získal např. od AV ČR Medaili Vojtěcha Náprstka (2009). 

www.michaellondesborough.com

__________________________________________________

GLOBAL SCIENCE CAFÉ

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celosvětové sítě Českých center. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými a společenskými otázkami.

Global Science Café #4: Charles Games / Chall...

Po 30. 11. 2020
  • Společenské vědy
  • Věda a výzkum

GSC #3- Cell & Gene Therapy: The future has a...

09. 09. 2020 09. 09. 2020
  • Věda a výzkum
České centrum Athény


Partneři této události

Informace o události

  • Název události: GSC #5 - VIVIDBOOKS: Použití moderních technologií ve vzdělávání, aneb jak vypadá budoucnost školství?
  • Datum: Út 16. 03. 2021
  • Čas: 19:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události