Film „Všechno bude“ v projektu Critic’s Eye

03. 05. 2019 03. 05. 2019

České centrum Athény ve spolupráci s řeckou vzdělávací neziskovou společností «To Mellon» představí český snímek „Všechno bude“ (Winter flies) v rámci druhého ročníku promítání evropských filmů oceněných filmovými kritiky.

Promítání se uskuteční v řeckém filmovém archivu (Greek Film Archive). "To Mellon" si klade za cíl šíření a prohlubování filmové gramotnosti především u mladých lidí, ale nejen u nich. Vyzývá návštěvníky podívat se „Kritickým okem“ na evropské filmy oceněné Mezinárodní federací filmových kritiků (FIPRESCI), které nebyly v Řecku zařazeny do distribuce.  

Český film slovinského režiséra Olmo Omerzu natočený v koprodukci Česka, Slovinska, Polska a Slovenska byl vyslán do boje o Oskara v kategorii nejlepší cizojazyčný film, získal hl. cenu za režii na 53. ročníku MFF v Karlových Varech, v soutěži Český lev 2018 film vyhrál celkem v šesti kategoriích včetně nejlepší režie a scénáře a stal se filmem roku 2018. Získal také např. Cenu Vesna pro nejlepší minoritní koprodukci na Festivalu slovinského filmu v Portoroži.

Road movie o dvou nedospělých klucích, čtrnáct a dvanáct let, kteří se sami vydávají na dobrodružnou cestu autem a o mouchách, které občas vylézají i v zimě… Film je oslavou nevinnosti, spontánnosti mládí a objevování dospělosti. Vypráví o nepopsatelném poutu klučičího přátelství a nezkrotné touze něco zažít, i když přesně nevíte co.

Film představí známí řečtí filmoví kritici časopisu“ Filmy.gr“ Dimitris Constantinou-Hautecoeur a Paris Mnimatidis.

 

 

Informace o události

  • Název události: Film „Všechno bude“ v projektu Critic’s Eye
  • Datum: 03. 05. 2019 03. 05. 2019
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události