FAMU Dětem

15. 04. 2020 26. 04. 2020

České centrum Athény ve spolupráci s festivalem Animasyros a školou kinematografie FAMU představují řeckým dětem českou animovanou tvorbu.

Připravujeme se na řecký festival #Animasyros13, kde bude ctěnou zemí letos Česká republika. V rámci současné situace a pod heslem „zůstáváme doma“ začínáme vzájemnou spolupráci již teď online programem. Při této příležitosti s potěšením představujeme  dětské filmy, které poskytla FAMU - Filmová a televizní fakulta AMU. Jedná se o  pásmo těch nejlepších animovaných pohádek jejich studentů či absolventů posledních deseti let, které obletěly stovky festivalů po celém světě (některé byly uvedeny také v Řecku) a získaly řadu mezinárodních ocenění. Najdete mezi nimi např. „Plody mraků“ K. Karhánkové, „Hopus“ L. Kokoliové nebo „Pouštět draka“ M. Smatany.   

Zůstáváme doma a sledujeme animované filmy volně do 26.4.2020 na:  https://vimeo.com/showcase/6902721 

O festivalu Animasyros

Mezinárodní festival animovaných filmů Animasyros zahájil svou činnosti v r. 2008 na ostrově Syros a od té doby se koná každé září v hlavním městě Kykládských ostrovů. Letos se bude Animasyros 13 konat ve dnech 23. - 27. září 2020. 

Animasyros byl vytvořen z iniciativy Městské společnosti neziskového charakteru „PLATFORMA - společnost městské kultury“, jejímž cílem je propagovat filmové umění animace směrem k veřejnosti a vytvořit základy pro tvůrčí jádro profesionálů v oblasti animace na  celoevropské a mezinárodní úrovni.

Ve 12 ročnících festivalu bylo promítnuvo více než 2 500 animovaných filmů z celého světa, bylo vytvořeno více než 65 originálních filmů, zorganizována řada workshopů, na Agoře bylo představeno více než 20 projektů a festival navštívilo přes 1000 hostů ze všech světových stran.  

O FAMU  

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze -  FAMU, založená v roce 1946 a vybudovaná nejvýznamnějšími českými filmaři té doby, je jednou z nejstarších filmových škol v Evropě. Počátkem 60. let 20. století byla FAMU líhní mladých umělců, kteří později vešli ve známost jako Česká nová vlna. Ta představovala do té doby nejvýznamnější přínos světové kinematografii a Československu vynesla – mimo jiné – dva Oskary za nejlepší zahraniční filmy. Dnes je FAMU na seznamu 15 nejlepších mezinárodních filmových škol, který každoročně zveřejňuje časopis The Hollywood Reporter, a její studenti, pedagogové a absolventi dosahují mnoha úspěchů doma i v zahraničí.

FAMU
SYROS  

Informace o události

  • Název události: FAMU Dětem
  • Datum: 15. 04. 2020 26. 04. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události