Documentary Mondays on-line

01. 06. 2020 01. 06. 2020

Prvním filmem z řady pěti pondělních dokumentárních filmů bude snímek "Trabantem tam a zase zpátky", kterému bude následovat debata s jeho režisérem Danem Přibáněm.

Do tohoto síťového projektu Českých center budou zapojeni také zahraniční partneři. V Řecku je jím festival dokumentárních filmů DocFest jejíž ředitel, p. Georgios Ioannou, navštívil ČR letos v březnu v rámci kurátorské cesty a osobně se seznámil s festivalem Jeden Svět, jeho organizátory, ale i jinými osobnostmi českého filmu. 


Pondělí 1 června v 19:00 bude film promítán volně přímo na stránkách Dafilm po jednoduché a rychlé registraci:  

https://dafilms.com/film/10810-trabant-there-and-back-again 
Následně bude k dispozici po doby 24 hodin k volnému shlédnutí.

Ve 21:00 bude na film navazovat ZOOM konference s režisérem Danem Přibáněm pod taktovkou filmového kritika Bena Nicholsona. Registrace možná zde: https://www.eventbrite.co.uk/e/trabant-there-and-back-again-qa-with-director-dan-priban-tickets-106907475136 

ONLINE SCREENING -  TRABANTEM TAM A ZASE ZPĚT / Dan Přibáň / Czech Republic / 2019 / 113'  

Před několika lety se český dobrodruh Dan Přibáň rozhodl prokázat, že na velkou cestu kolem světa nepotřebujete drahé terénní vozy.  Se žlutým východoněmeckým Trabantem, nejhorším evropským automobilem, podnikl epickou cestu napříč všemi kontinenty. Velká cesta Danova žlutého cirkusu kolem světa končí! Poslední výprava z Indie až domů.  V týmu tentokrát není žádná žen a putování smečky mužu v čele s cestovatelem Danem Přibáněm nabírá často divoké obrátky.  Překonává Himaláje a diktatury, láme výšové rekordy i prchá před policií na cestě Nepálem, projíždí Pákistánem, Čínou, Uzbekistánem, Ruskem, Ukrajinou a Slovenskem až do Prahy na trase dlouhé přes 25 000 km. Přestože jde mnohokrát do tuhého, mezinárodní česko-slovensko-polská posádka bojuje se všemi nástrahami, čelí neštěstím a okamžikům plným adrenalinu s černým humorem, sebeironií a občas je na hraně politické korektnosti. Film definitivě dokazuje, že většinu překážek si klademe sami a často stačí jen říct si, že vše je možné, aby se věci skutečně rozběhly. 
 

    

Velká cesta kolem světa končí! Poslední výprava uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty ve velkém stylu. V týmu tentokrát není žádná žena a putování smečky mužů v čele s cestovatelem Danem Přibáněm nabírá často divoké obrátky. Žlutý cirkus jede z Indie až domů. Překonává Himaláje i diktatury, láme výškové rekordy i prchá před policií. Přestože jde mnohokrát do tuhého, mezinárodní česko-slovensko-polská posádka bojuje se všemi nástrahami s černým humorem, sebeironií a občas na hraně politické korektnosti. Film Trabantem tam a zase zpátky definitivně dokazuje, že není třeba drahých terénních vozů, aby člověk projel celý svět a zažil jeden z nejdojemnějších návratů.    

Informace o události

  • Název události: Documentary Mondays on-line
  • Datum: 01. 06. 2020 01. 06. 2020
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události