">" /> Documentary Mondays No. 1 - "Hovory o nevěře", film Báry Jíchové Tyson / České centrum Athény

Documentary Mondays No. 1 - "Hovory o nevěře", film Báry Jíchové Tyson

Po 08. 03. 2021 Online událost

Prvním filmem letošního pásma, které je zaměřenο na ženy režisérky, představí dokument Báry Jíchové Tyson natočený v r. 2019 s anglickým názvem "Talking About Adultery".

  • "HOVORY O NEVĚŘE",  (ČR, USA, 2019, 72 min)
  • režie: Bára Jíchová Tyson 
  • pondělí 8 března 2021
  • volně na platformě DAFILMS
  • po dobu 24 hodin (od půlnoci do půlnoci)

V otevřených výpovědích manželů, manželek i milenců ukazuje výrazně stylizovaný introspektivní snímek různé podoby manželství a pátrá po smyslu této instituce v pozdně konzumní společnosti. Prostřednictvím obrazově dominujícího textového rozhovoru ústřední dvojice R. a B. se divák postupně identifikuje s příběhy anonymních hrdinů, kteří bilancují naplnění lásky a sexuality v partnerských vztazích, vyrovnávají se se svým zklamáním nebo popisují nově objevenou hodnotu manželství. Metafory a koláže vyjadřují autorčinu perspektivu, a nakonec i překvapivý životní zvrat spojený s natáčením.

Diskuse - Q&Α - s režisérkou filmu, kterou připravila Česká centra, povede Ivana Formanová z Institutu dokumentárního filmu, bude k dispozici paralelně s projekcí filmu.

Bára Jíchová -Tyson je editorka, producentka a režisérka kreativních, narativních a komerčních projektů. S více než 10 lety zkušeností v oblasti dokumentárních a etnografických videí spolupracuje na velkých i malých projektech s motivovanými, kreativními vůdci. Původem z Prahy, pracovala po celém světě: v Evropě, Africe, na Středním východě a v Americe. Žije a pracuje v NY.

©Official IMBd photos  (https://www.imdb.com/name/nm3529681/)

_________________________________________________

PLATFORMA DAFILM: Získejte přístup k neustále se rozšiřujícímu katalogu více než 2 000 filmů s měsíčním předplatným pouze za 6 EUR nebo 6,99 USD nebo ročním předplatným se slevou 40%.

_________________________________________________

DOCUMENTARY MONDAYS 2021

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Documentary Mondays No. 1 - "Hovory o nevěře", film Báry Jíchové Tyson
  • Datum: Po 08. 03. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události