„Czech Next Wave“ - série podcastů Radia Prague International a Českých center

10. 01. 2021 31. 03. 2021 Online událost

Projekt „Czech Next Wave“ přináší rozhovory se zajímavými mladými českými osobnostmi různých profesí, které se díky vlastní originalitě, tvorbě, činnosti a aktivitě prosadily (či prosazují) v České republice, ale i v zahraničí. Mají potenciál stát se budoucími lídry či ambasadory české kultury i vědy a oslovují širší odbornou i laickou veřejnost.

Nejen svými úspěchy a osobnostmi minulosti se může Česká republika pyšnit. Máme co nabídnout i v současnosti a to je cílem projektu „Czech Next Wave“. Série podcastů, které začaly vznikat ve druhé polovině roku 2020 bude představena prostřednictvím sociálních sítí Českého centra Athény také řeckému publiku. Podcasty s protagonisty jsou natočeny v angličtině, informace o nich samotných budou podány v doprovodných článcích v řeckém jazyce. 

S některými z představovaných se ostatně řecké publikum mělo možnost již dříve se seznámit, jako například s prvních z nich, hudebníkem a frontmanem skupiny Lake Malawi Albertem Černým, který reprezentoval Českou republiku na soutěži Eurovision 2019, která je v Řecku velmi populární a masivně sledovaná.

V průběhu prvních měsíců roku 2021 tak ČCA přinese postupně informace o několika českých talentech ve věku do 40 let v rozhovorech moderovaných Ianem Willoughbym. Autorem znělky podcastů je česko-americký jazzman Ondřej Pivec.

Podcasty jsou distribuovány na platformách iTunes, Spotify a Google Podcasts

Dlouhodová spolupráce Českých center a Rádia Praha International a mediální podpora prostřednictvím jejich sociálních sítí zviditelňuje projekt v zahraničí. Stejně tak jako je tomu např. u série „Czech books you must read“,  „České hrdinky“ a dalších. 

Informace o události

  • Název události: „Czech Next Wave“ - série podcastů Radia Prague International a Českých center
  • Datum: 10. 01. 2021 31. 03. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události