Czech Innovation Expo

03. 04. 2019 07. 04. 2019

Projekt Czech Innovation Expo nebo také Invisible exhibition je interaktivní výstava, která bude k vidění v Athénách v rámci Athens Science Festival od 3.-7.4.2019. Využívá nejnovějších technologií s cílem představit Česko jako svébytný národ ve středu Evropy a jeho příspěvek k vědecko-technickému pokroku ve světě.

Ιnovativní není pouze obsah výstavy, ale její samotné ztvárnění. Je tvořena abstraktními černými symboly na bílém podkladu stěn a na exportních bednách připomínající „hieroglyfy“. Pomocí chytré aplikace v telefonech nebo tabletech se obrázky před očima návštěvníků rozpohybují a rozezvučí a stanou se součástí fascinujícího vědeckého světa.

Výstava naplno využívá možností rozšířené reality (AR) a její nedílnou součástí je také VR stanice, kde návštěvnící po nasazení brýlí pro virtuální realitu budou mít možnost sejít se a seznámit se s některou z významných osobností české vědy, s inovátory či průmyslníky. Dozví se, co všechno dali světu právě čeští vědci. Řadu vynálezů dnes a denně používají, jako např. kontaktní čočky vynálezce Otty Wichterleho. Návštěvníkům se také představí celosvětově známé firmy, které vznikly v meziválečném období, např. Škoda, Jawa, Tatra, Koh-i-noor nebo Baťa, ale také současné kultovní značky a nové české společnosti, jejichž úspěch je založen na inovacích a využití moderních technologií, jako např. Awast, Kiwi a další.

Výstava byla prezentována v různých zemích světa, například ve Španělsku, Německu, Japonsku, Číně, Maďarsku a dalších, kde s pýchou představila velké množství vědců, kteří ovlivnili miliony životů po celém světě.

Výstava se koná za podpory Velvyslanectví České republiky v Athénách.

http://www.ciexpo.cz/?lang=en

 

Informace o události

  • Název události: Czech Innovation Expo
  • Datum: 03. 04. 2019 07. 04. 2019
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události