Česká účast na festivalu dětských filmů Olympia 2020

28. 11. 2020 12. 12. 2020 Online událost

I letos má na 23. ročníku festivalu OIFF- Olympia International Film Festival konajícím se poprvé zcela v online prostředí své zastoupení česká kinematografie.

OIFF - Olympia International Film Festival for Children and Young People, největší festival svého druhu v Řecku představí během svého konání dva české filmy:

  1. krátký animovaný film "Leaf" / "Lístek", 2020, 6 min

https://online.olympiafestival.gr/film/leaf-phullo/

- film je magisterskou prací studentky Zlínské Univerzity Tomáše Bati Aliony Baranové


2.  celovečerní hraný film  "Son - mather"/ "Syn - matka",  2019, 102 min, režie Mahnaz Mohammadi  

https://online.olympiafestival.gr/film/son-mother-gios-mana/

- film je koprodukcí České republiky a Íránu a pojednává o nesnadném osudu mladé svobodné matky, která je nucena přistoupit k obtížné volbě ovlivňující život jejího syna i jí samotné.

České centrum Athény s festivalem Olympia spolupracuje trvale. Na jaře, v první vlně "lockdownu" festival zareagoval velmi rychle a představil sérii dětských celovečerních filmů pro děti a mládež pod titulem "Online Cinema", na kterém byly uvedeny také tři české celovečerní filmy - Baron Prášil, Vynález zkázy a Píseň šedého holuba.

S malými řeckými diváky se letos setkáme online a po skončení festivalu se začneme těšit, že se v roce 2021 sejdeme opět v kinech po celém západním Peloponésu tak, jak tomu bývalo doposud. 

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Česká účast na festivalu dětských filmů Olympia 2020
  • Datum: 28. 11. 2020 12. 12. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události