Řecká účast v porotě festivalu ČTP

01. 04. 2019 04. 04. 2019

Na letošním 25. ročníku festivalu České taneční platformy bude součástí pětičlenné mezinárodní poroty Linda Kapetanea, známá řecká tanečnice, choreografka a umělecká ředitelka Mezinárodního tanečního festivalu Kalamata.

Festival Česká taneční platforma představuje každoročně to nejzajímavější z české taneční scény, vybírá přibližně 10 nejzajímavějších představení uplynulého roku a je vyhledáván nejen veřejností, ale především tuzemskými a zahraničními profesionály. Platforma je skvělou příležitostí pro networking, vybízí k intenzivnímu navázání mezinárodních i národních kontaktů, následné spolupráci a přestavuje také bohatý doprovodný program. 

Dramaturgická rada tvořená nezávislými odborníky z taneční oblasti spolu s mezinárodní porotou udělí ceny: Taneční inscenace roku a Tanečník/Tanečnice roku. Letos přijala pozvání do poroty také p. Linda Kapetanea, která je v Řecku uměleckou ředitelkou každoročního prestižního tanečního festivalu Kalamata. Je mezinárodně uznávanou personou v tanečním oboru a tou správnou osobou na správném místě díky svému bohatému životopisu. Již v loňském roce bylo na 24. ročníku festivalu ČTP uvedeno dílo "You Are Not the One Who Shall Live Long" souboru DOT504, které vzniklo pod taktovkou  právě Lindy Kapetanea a jejího slovenského manžela Jozefa Fručka.  Linda Kapetanea má zájem o další užší spolupráci s českými umělci a do Prahy jede také za účelem vybrat si z těch nejlepších. 

 

 

Informace o události

  • Název události: Řecká účast v porotě festivalu ČTP
  • Datum: 01. 04. 2019 04. 04. 2019
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události