Alfonse Mucha a Tomáš Baťa na Athens Fashion Film Festivalu 2021

25. 02. 2021 01. 03. 2021 Online událost

Dva nové životopisné filmy představující významné české osobnosti, které poznamenaly světovou módu, design i historii, budou uvedeny tam, kde se móda setkává s filmem - na největším řeckém fashion film festivalu.

Oba filmy budou přístupné ve dnech konání festivalu  25. 2. - 1. 3. 2021 na její platformě na území Řecka, volně a s řeckými titulky. 

Detaily na webu festivalu zde: https://athensfff.com/

"SVĚT PODLE MUCHY" (2020)

Osudy Alfonse Muchy (1860-1939), geniálního kreslíře a selfmademana, jehož sláva se zrodila takřka přes noc díky spolupráci s hereckou hvězdou tehdejší Paříže Sarah Bernhardt. Jeho plakáty, užité umění a obrazy se staly světoznámé. Přesto neváhal opustit Paříž na vrcholu svého úspěchu, aby uskutečnil svůj umělecký sen – vytvořit monumentální dílo pro svůj národ. Muchův život vypovídá o tom, že něco nového a jedinečného se může zrodit jen tehdy, pokud neuhnete od svých vizí a pokud umíte riskovat celou svou budoucnost. Představujeme nový pohled na život Alfonse Muchy založený na exkluzivní a doposud nepublikované korespondenci, denících a autobiografii.

"BAŤA - PRVNÍ GLOBALISTA" (2019)

Tomáš Baťa (1876-1932) vyslal do celého světa nejen své zboží, ale i vlastní myšlenku a filozofii fungování podniku, práce a dokonce i života. Proto jej můžeme nazvat prvním globalistou. Když Baťa žil, řídil se vlastním životním heslem: „Pohyb je život a nehybnost je smrt.“ Jaké je to dnes? Nepotřebujeme zastavit? Kdo určuje tempo? Je to individuální zaměstnavatel, nebo je to systém, který se řítí a šíleně točí na plné obrátky, proti čemuž je jednotlivec bezmocný? Základní linií filmu je proto hledání odpovědi na otázku, zda je kapitalismus v podobě, v jaké ho vybudoval Baťa, utopií, nebo reálnou možností a zda někdo kráčí v Baťových stopách utopismu s lidskou tváří. 

"Tomáš Baťa byl švec. Jeho otec Antonín Baťa byl švec. Jeho dědeček Antonín Baťa byl švec. Jeho pradědeček Šimon Batia byl švec. Jeho prapradědeček Martin Batia byl švec. Jeho praprapraděceček, také Martin Baťa. Jeho prapraprapradědeček Lukáš Batia byl švec...…" Tak začíná poutavý příběh českého krále obuvi, prvního globalisty.

Informace o události

  • Název události: Alfonse Mucha a Tomáš Baťa na Athens Fashion Film Festivalu 2021
  • Datum: 25. 02. 2021 01. 03. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události