"AI: Když robot píše hru" - divadelní hra psaná umělou inteligencí

26. 02. 2021 20:00

O čem robot přemýšlí, co cítí a dokáže napsat divadelní hru? Střípky ze života umělé inteligence jejími vlastními slovy.

ΟΝLINE PREMIÉRA - 19:00 - ŠVANDOVO DIVADLO 

Sledujte na:     THEAITRE

Program:

  1. předtočený  úvod s anglickými titulky (úvodní slovo Daniel Hrbek - ředitel Švandova divadla)
  2. předtočené představení s anglickými titulky
  3. živá debata (tlumočená do angličtiny)

Předpokládaná časová dotace: 100 minut

Švandovo divadlo při příležitosti 100 výročí premiéry hry R.U.R Karla Čapka uvádí unikátní projekt, který zkoumá, zda umělá inteligence dokáže napsat divadelní hru. Počítač generoval obrazy ze života robota, který musí čelit radostem a strastem každodenního života. Odkrývá, jak vnímá základní lidské otázky jako je narození, umírání, touha po lásce, hledání pracovních příležitostí, či stárnutí.

Hru v režii Daniela Hrbka zasvěcené pokroku a fascinujícím technologiím budou šířit do světa také Česká centra. Strojově vytvořenému textu vdechne život Jacob Erftemeijer jako Robot. V úlohách lidí, kteří ho obklopují: Petr Buchta, Oskar Hes (alter. Marek Frňka), Denisa Barešová, Andrea Buršová a Tomáš Petřík. Také oni budou interpretovat text, jehož autorem je chytrý software.

VIDEO POZVÁNKA - ROZHOVOR S TVŮRCI
Partneři projektu:

THEaiTRE, TA ČR (Projekt TL03000348 THEaiTRE : Umělá inteligence autorem divadelní hry je spolufinancován se státní podporou Technologické agenury ČR v rámci Programu ÉTA 3), Matfyz, ÚFAL, CEE Hacks, Prg.ai, DAMU, MZV ČR, Česká centra, Praha, Praha 5 (Divadlo je scénou hl. města Prahy a je podporováno městskou částí Praha 5). 

Informace o události

  • Název události: "AI: Když robot píše hru" - divadelní hra psaná umělou inteligencí
  • Datum: 26. 02. 2021
  • Čas: 20:00
  • Místo konání: České centrum Athény

Podobné události