Adolf Loos / Virtuální prohlídka Müllerovy vily v Praze

Čt 03. 12. 2020 19:00 Online událost

Další z řady online prohlídek ikonických vil Adolfa Loose. Tentokrát s průvodcem architektem Zdeňkem Lukešem navštívíme Müllerovou vilu v Praze postavenou v letech 1928-1930 pro stavebníka Františka Müllera.

Prohlídka je součástí projektu "Skryté poklady architektury", kterou připravuje TV Architekt. Video je v původním znění s anglickými titulky. (2020, 7 min.) 

Video je připraveno ve spolupráci s Českými centry ke 150. výročí narození Adolfa Loose, architekta, designéra a teoretika, jednoho z nejvýraznějších osobností světové architektury první poloviny 20. století. 

Müllerova vilaje nejvýznamnější památkou moderní architektury v Praze a ukázkou mistrovského použití inovativního prostorového plánu Raumplan.  Moderátor a architekt Zdeněk Lukeš nás zavede do vnitřních prostorů vily, které jsou uspořádány do vícepodlažní struktury s centrálním prostorem hlavního obývacího pokoje, na který je napojeno několik místností, skrytých schodiš a zákoutí. Vybudování střešní terasy s krásným pohledem na panorama Prahy by při stavbě vily nebyl možný bez zásahu samotného T.G.Masaryka. Vila přes strohý vnější vzhled skrývá překvapivě bohatý interiér. Od roku 1995 je v majetku Muzea hl.m. Prahy a po roce 2000 prošla náročnou a nákladnou renovací. 

Prohlídka bude vysílána na facebookové stránce Českého centra Athény, na  facebookové stránce Adolf Loos - Pionner of Modern Living. 

Prohlídka s anglickými titulky ZDE.

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Adolf Loos / Virtuální prohlídka Müllerovy vily v Praze
  • Datum: Čt 03. 12. 2020
  • Čas: 19:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události