Novinky z Českého centra

2. 2. Články
Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Plyšový Krtek s červeným kulichem přinesl velkou radost do jedné řecké rodiny, která ho vyhrála prostřednictvím soutěže vyhlášené na sociálních sítích Českého centra Athény a Athens Comic Library v rámci jejich nově navázané dlouhodobé spolupráce.

3. 1. Články
Projekt

Projekt "CZECH GLOBAL"

Představujeme vám nový, ambiciózní projekt, který si klade za cíl propojit a stmelit všechny Čechy, potomky Čechů a přátele České republiky po celém světě na jedné společné, otevřené platformě tak, aby o sobě vzájemně věděli, pomáhali si a Česko s nimi neztratilo kontakt.

31. 12. Články
PF 2021

PF 2021

České centrum Athény přeje všem krásný a šťastný rok 2021! "Naděje prostě není optimismus. Není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu ...

22. 12. Články
Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „koronapovídek“ s názvem "Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být" přiblíží leckdy nečekaná zhodnocení stavu nouze očima sedmnácti českých autorů.

19. 12. Články
České vánoční ozdoby na seznamu UNESCO

České vánoční ozdoby na seznamu UNESCO

Skleněné foukané perličky z podkrkonošského města Poniklé, které zdobí naše vánoční stromečky již více než sto let, se staly 17. prosince 2020 sedmou českou položkou na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

30. 11. Články
14 památek UNESCO České Republiky

14 památek UNESCO České Republiky

České centrum Athény představilo památky zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO nacházející se na území České republiky svým řeckým přátelům a sledovatelům na sociálních sítích vytvořením kompletního archivu v řeckém jazyce vhodného pro budoucí propagaci ČR v Řecku.