Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Plyšový Krtek s červeným kulichem přinesl velkou radost do jedné řecké rodiny, která ho vyhrála prostřednictvím soutěže vyhlášené na sociálních sítích Českého centra Athény a Athens Comic Library v rámci jejich nově navázané dlouhodobé spolupráce.


Cílem soutěže "Krtek and his friends“ bylo navzájem propojit fanoušky Českého centra Athény a Athens Comic Library a zvýšit povědomí o této slavné české postavičce v Řecku. Knihovna se Krtečkovi věnovala v jedné z pravidelných týdenních online setkání s dětmi předškolního věku.

Krtečka si vysoutěžila @maria.dimopoulou a jak je vidět, ihned si našel své místo v náruči svého nového kamaráda :-)

Knihovna seznámila děti s Krtečkem a jelikož se všem velmi líbil, byly dárky s jeho motivem, které věnovalo České centrum Athény, také součástí balíčků TAKE AWAY ART, které knihovna každý měsíc připravuje pro své nejmenší přátele.  V lednu v nich mohly děti najít omalovánky, pexeso a další dárky s motivem Krtečka. 

Balíčky obsahují vždy také video návod v řečtině, angličtině, francouzštině a perštině, jak si s jeho obsahem poradit. TAKE AWAY ART balíčky jsou prodávány za symbolickou cenu a rodinám ve finanční nouzi jsou dávány darem. Athens Comic Library tak umožňuje dětem ze všech sociálních vrstev společně tvořit a užít si dětské zábavy, které je v době pandemie málo. Zvláštní skupinu jejího zájmu tvoří také děti migrantů, kterým takto pomáhají zařadit se lépe do nového prostředí. 

Jsme velice rádi, že jsme mohli přispět k tomuto projektu. V době vánočních svátků se děti seznámily prostřednictvím online projekcí Českých center s kutily Patem a Matem,  a proto v nejbližší době chystáme další soutěž právě o tyto dvě milé originální postavičky.


Mohlo by vás zajímat

3. 1. Články
Projekt

Projekt "CZECH GLOBAL"

Představujeme vám nový, ambiciózní projekt, který si klade za cíl propojit a stmelit všechny Čechy, potomky Čechů a p...

31. 12. Články
PF 2021

PF 2021

České centrum Athény přeje všem krásný a šťastný rok 2021! ...

22. 12. Články
Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „kor...