Výstava "Sluneční králové" v Národním muzeu prodloužena do června 2021

Datum události: 31. 8. 2020 – 6. 6. 2021 Národní muzeum otevřelo 1. září 2020 ve své Historické budově jedinečnou výstavu světové úrovně nazvanou Sluneční králové. Návštěvníci díky tomu mohou obdivovat památky staré neuvěřitelných 4,5 tisíce let, které byly objeveny českými archeology v Abúsíru na královském pohřebišti. Kromě toho nechybí ani vzácné předměty zapůjčené z Německa nebo multimediální projekce, které umocňují celkový zážitek.

Na co konkrétně se mohou nejen milovníci egyptské historie na výstavě těšit? Na první pohled jistě upoutají ty největší poklady z doby 3. až 1. tisíciletí před naším letopočtem včele s naprosto unikátními královskými sochami panovníka Raneferefa. Chybět nebude ani rozsáhlý soubor soch princezny Šeretnebtej a písaře Nefera, která je jednou ze tří svého druhu a kvality na světě. K vidění ale budou také například kamenné nádoby, keramika, texty nebo reliéfy z královských komplexů panovníků z Abúsíru.

Na své si však přijdou i ti, kteří se rádi ponoří do starověkého světa prostřednictvím nejmodernějších multimediálních technologií. Na návštěvníky totiž ve výstavě čekají například dva tunely se třemi synchronizovanými projekcemi, videomapping nebo bezdotykový senzor, který je vtáhne do starodávných míst pouhým mávnutím ruky.

Za pozornost rozhodně stojí i samotná stavba výstavy. Prostor je důmyslně zaplněn replikami pyramid či chrámů tak, aby měl návštěvník pocit, že se skutečně prochází ve vzdálených krajinách Egypta.

Výstava Sluneční králové tak v sobě spojuje kouzlo originálních artefaktů nevyčíslitelné hodnoty s moderními audiovizuálními prvky i poutavým prostředím. Díky tomu je určena pro všechny věkové kategorie a nabízí svým návštěvníkům skutečně nevšední zážitek.

KDY: 31.8.2020 - 6.6.2021 / každý den od 10:00 do 18:00

KDE: Historická budova Národního muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1

VÍCE INFORMACÍ: ZDE

Mohlo by vás zajímat

10. 1. Události
Slavná sbírka v pohybu / iMucha v Praze až do února 2023

Slavná sbírka v pohybu / iMucha v Praze až do února 2023

Sbírka legendárních děl Alfonse Muchy se představila v novém kabátě v pražském Obecním domě u příležitosti 160 výročí...