Projekt "CZECH GLOBAL"

Představujeme vám nový, ambiciózní projekt, který si klade za cíl propojit a stmelit všechny Čechy, potomky Čechů a přátele České republiky po celém světě na jedné společné, otevřené platformě tak, aby o sobě vzájemně věděli, pomáhali si a Česko s nimi neztratilo kontakt.

Za hranicemi Česka žije dva a půl milionu lidí, kteří na otázku: “Kdo jste?”, odpoví: “Jsem Čech” nebo “Mám české kořeny.”

Jsou to potomci prvních přistěhovalců, emigranti z časů komunismu, ale také vědci, kteří po sametové revoluci vyrazili na nejlepší světové školy, podnikatelé, kteří se rozhodli uspět na globálním trhu nebo studenti na zahraničních stážích. Po světě navíc žije mnoho lidí, přátel Česka, kteří s naší zemí přišli do styku, navštívili ji jako turisté, pracovali zde a získali k ní pozitivní vztah. Ty všechny chce nová síť Czech.global propojit. 

Jak dodal organizátor platformy Czech.global Tomáš Studeník, nejedná se o další facebook nebo twitter.:  "Účelem platformy není jenom sdílet krásné momenty ze života s přáteli, ale naopak nalézat nové přátele, nové konexe, pomáhat si profesně, životně, psychologicky při strastech pobytu v zahraničí a navíc ještě mít spojení se svojí vlastní a s dalšími partnery a institucemi. Například když přijdou do dané země, tak se tam nedokáží tak rychle zorientovat, nedokáží na dálku vyřídit spoustu věcí administrativně. Když hledají partnera pro svůj nový projekt, který také mluví česky nebo jim dokáže poradit, tak dneska je to velmi komplikované. Ten portál je stavěn od začátku tak, aby řešil ty největší problémy a nedostatky nejenom v komunikaci, ale i v businessu, v životě, vzdělávání, vědě, které dneska žádná síť takto neřeší."

V členské části platformy naleznete exkluzivní obsah pouze pro registrované členy, zajímavé články a události po celém světě. Vytvořte si profil, přidejte se k celosvětové české komunitě a buďte v centru dění! 

www.czech.global

Mohlo by vás zajímat

2. 2. Články
Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Plyšový Krtek s červeným kulichem přinesl velkou radost do jedné řecké rodiny, která ho vyhrála prostřednictvím soutě...

31. 12. Články
PF 2021

PF 2021

České centrum Athény přeje všem krásný a šťastný rok 2021! ...

22. 12. Články
Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „kor...