Czech Next Wave #6 - Marie Tomanová

V šestém díle série podcastů se představuje jedna z neúspěšnějších mladých českých fotografek Marie Tomanová, která žije a pracuje v New Yorku od r. 2010.

Největší dopad měla její série portrétů pod titulem Young American, která se soustředí na novou generaci, na kterou se nevztahují přežité genderové stereotypy, a kterou minulý rok vystavovala v Tokiu a Berlíně. 

Narozena ve Valticích, studovala umění na Masarykově univerzitě a VUT v Brně, má za sebou řadu skupinových i sólových vystav, několik kurátorských projektů, účastí v diskusních panelech (Berlín, Japonsko, USA), byla opakovaně nominována na cenu Photographer of the Year ČR, je držitelkou prestižních ocenění Gomma Grant 2018 - Best Rising Talent nebo Winner of the PDN’s Faces Competition 2018 a další. 

WEB: https://marietomanova.com/ 

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/marietomanova

V této zábavné konverzaci probírá Marie Tomanová například svůj vlastní rozvoj v oblasti fotografie, uvolněný přístup k nahotě, čas strávený s rockovou legendou Kim Gordon, průniky do světa módy – a vzrušující nový projekt.

Rozhovor je veden v anglickém jazyce a je k dispozici také na:

Projekt „Czech Next Wave“ vznikl ve spolupráci Českých center a Radio Prague International. Přináší rozhovory se zajímavými mladými českými osobnostmi různých profesí, které se díky vlastní originalitě, tvorbě a aktivitě prosadily (či prosazují) v ČR, ale i v zahraničí a mají potenciál stát se budoucími lídry či ambasadory české kultury i vědy. 

Mohlo by vás zajímat

1. 2. Podcasty
Czech Next Wave #7 - Jiří Mádl

Czech Next Wave #7 - Jiří Mádl

Jiří Mádl, jedna z nejznámějších mladých filmových hvězd v České republice, je hostem sedmého dílu podcastů Czech Nex...

20. 1. Podcasty
Czech Next Wave #5 - Sára Vondrášková

Czech Next Wave #5 - Sára Vondrášková

Zpěvačka, skladatelka a producentka Sára Vondrášková (Never Sol) patří už po desetiletí k nejvýraznějším talentům čes...

15. 1. Podcasty
Czech Next Wave #4 - Marek Šindelka

Czech Next Wave #4 - Marek Šindelka

Marek Šindelka, jeden z předních mladých českých spisovatelů, básník a prozaik, držitel Ceny Jiřího Ortena (2006) a d...