Czech Next Wave #3: Tereza Rosalie Kladošová

Poslechněte si třetí díl ze série podcastů Czech Next Wave s mladými českými osobnostmi. Tentokrát pozvání k rozhovoru přijala mladá, talentovaná módní návrhářka Tereza Rosalie Kladošová.

Tereza Rosalie Kladošová je jednou z nejlepších mladých módních návrhářek v České republice. Je absolventkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze známou pro své jasné, výrazné barvy a odvážné, zábavné vzory a střihy. V její práci se odráží také její smysl pro humor. 

Často vyrábí a používá své vlastní udržitelné materiály - včetně zbytků merino vlny – z nichž dokáže vykouzlit opravdu jedinečné kousky. Tereza v současné době spolupracuje s českou značkou Woolife a vytváří řadu vlněných výrobků. Vyrábí také další předměty a šíře jejího umění se neomezuje pouze na módní oděvy. Jako stylistka například spoluvytvářela vzhled oblíbené pražské restaurace Eska.  V roce 2019 se stala hvězdou designu a zcela ovládla prestižní ceny Czech Grand Design. Získala ceny Best Designer a Best Fashion designer roku 2018.

Ve uvolněném, neformálním rozhovoru se Tereza Rosalie Kladošová rozhovořila o své DIY estetice a své lásce k domácím řemeslům, o „rychlé módě“, ale také o tom, co je na její práci tak české a dalších zajímavých tématech.  

https://www.instagram.com/terezarosaliekladosova/

https://shop.terezarosaliekladosova.com/collections

Rozhovor je veden v anglickém jazyce a je k dispozici také na:

Projekt „Czech Next Wave“ vznikl ve spolupráci Českých center a Radio Prague International. Přináší rozhovory se zajímavými mladými českými osobnostmi různých profesí, které se díky vlastní originalitě, tvorbě a aktivitě prosadily (či prosazují) v ČR, ale i v zahraničí a mají potenciál stát se budoucími lídry či ambasadory české kultury i vědy. 

Mohlo by vás zajímat

1. 2. Podcasty
Czech Next Wave #7 - Jiří Mádl

Czech Next Wave #7 - Jiří Mádl

Jiří Mádl, jedna z nejznámějších mladých filmových hvězd v České republice, je hostem sedmého dílu podcastů Czech Nex...

25. 1. Podcasty
Czech Next Wave #6 - Marie Tomanová

Czech Next Wave #6 - Marie Tomanová

V šestém díle série podcastů se představuje jedna z neúspěšnějších mladých českých fotografek Marie Tomanová, která ž...

20. 1. Podcasty
Czech Next Wave #5 - Sára Vondrášková

Czech Next Wave #5 - Sára Vondrášková

Zpěvačka, skladatelka a producentka Sára Vondrášková (Never Sol) patří už po desetiletí k nejvýraznějším talentům čes...