Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „koronapovídek“ s názvem "Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být" přiblíží leckdy nečekaná zhodnocení stavu nouze očima sedmnácti českých autorů.

Antologie pojmenovaná podle názvu jedné z povídek autorky Lucie Faulerové představuje pro Česká centra (ČC) zbrusu nový počin v oblasti vydavatelství.

O své příběhy vzniklé během první vlny „korona-doby“ se s čtenáři podělí Martin Becker, Bianca Bellová, Pavel Brycz, Lucie Faulerová, Radek Fridrich, Jiří Janků, Jaromír Konečný, Robert Mikoláš, Iva Pekárková, Markéta Pilátová, Lída Rakušanová, Tomáš Ráliš, Jaroslav Rudiš, Tereza Semotamová, Marie Topolová, Kateřina Tučková, David Zábranský

Krátké, osobité texty popisují například to, jak se karanténa, izolace či náhlá proměna životů zrcadlí v lidských osudech. Kniha obsahuje výběr z textů, které byly pro uvedená zahraniční ČC napsány.

Projekt iniciovalo ČC Berlín, přičemž koronapovídky měly původně „žít“ jen v on-line prostředí a byly určeny místnímu publiku. Postupně se však zapojila také další centra v zahraničí: Athény, Jeruzalém–Tel Aviv, Tokio, Mnichov, Vídeň, Moskva a New York.

Díky tomu mohla později vzniknout ojedinělá publikace podávající svědectví o myšlenkách a emocích v čase korony také v knižní podobě.

Knihu si můžete koupit ZDE.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

INFORMACE O KNIZE:  Antologie sedmnácti povídek českých autorů, grafická úprava a sazba Nikola Janíčková,  ilustrace na obálce Jindřich Janíček. Vydává nakladatelství Odeon a Česká centra, 2020, 216 stran, doporučená cena 279 Kč.

Více o projektu a dvou spisovatelích úzce spojených s Řeckem naleznete: 

David Zábranský ZDE     a    Věra Klontza Jaklová ZDE

Nádhernou humornou koronapovídku Věry Klontzy Jaklové, která vás zavede na slunnou Krétu přinášíme zde: 
Mohlo by vás zajímat

2. 2. Články
Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Plyšový Krtek s červeným kulichem přinesl velkou radost do jedné řecké rodiny, která ho vyhrála prostřednictvím soutě...

3. 1. Články
Projekt

Projekt "CZECH GLOBAL"

Představujeme vám nový, ambiciózní projekt, který si klade za cíl propojit a stmelit všechny Čechy, potomky Čechů a p...

31. 12. Články
PF 2021

PF 2021

České centrum Athény přeje všem krásný a šťastný rok 2021! ...