Documentary Mondays 2021 - pásmo pěti česk...

Documentary Mondays No. 1 - "Hovory o nevě...

Documentary Mondays No. 2 - "Epidemie svob...

Documentary Mondays No. 3 - "Iluze", film ...

1 / 1

Nadcházející události
Českých center

2. 2. Články
Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Soutěž o Krtka má svého vítěze!

Plyšový Krtek s červeným kulichem přinesl velkou radost do jedné řecké rodiny, která ho vyhrála prostřednictvím soutěže vyhlášené na sociálních sítích Českého centra Athény a Athens Comic Library v rámci jejich nově navázané dlouhodobé spolupráce.

1. 2. Podcasty
Czech Next Wave #7 - Jiří Mádl

Czech Next Wave #7 - Jiří Mádl

Jiří Mádl, jedna z nejznámějších mladých filmových hvězd v České republice, je hostem sedmého dílu podcastů Czech Next Wave.

25. 1. Podcasty
Czech Next Wave #6 - Marie Tomanová

Czech Next Wave #6 - Marie Tomanová

V šestém díle série podcastů se představuje jedna z neúspěšnějších mladých českých fotografek Marie Tomanová, která žije a pracuje v New Yorku od r. 2010.

20. 1. Podcasty
Czech Next Wave #5 - Sára Vondrášková

Czech Next Wave #5 - Sára Vondrášková

Zpěvačka, skladatelka a producentka Sára Vondrášková (Never Sol) patří už po desetiletí k nejvýraznějším talentům české hudební scény. Poslechněte si pátý díl pořadu Czech Next Wave organizovaného ve spolupráci s Radio Prague International.

15. 1. Podcasty
Czech Next Wave #4 - Marek Šindelka

Czech Next Wave #4 - Marek Šindelka

Marek Šindelka, jeden z předních mladých českých spisovatelů, básník a prozaik, držitel Ceny Jiřího Ortena (2006) a dvou cen Magnesia Litera (2012, 2017) se představí ve čtvrtém díle podcastové řady Czech Next Wave.

14. 1. Události
Výstava

Výstava "Sluneční králové" v Národním muzeu prodloužena do června 2021

Národní muzeum otevřelo 1. září 2020 ve své Historické budově jedinečnou výstavu světové úrovně nazvanou Sluneční králové. Návštěvníci díky tomu mohou obdivovat památky staré neuvěřitelných 4,5 tisíce let, které byly objeveny českými archeology v Abúsíru na královském pohřebišti. Kromě toho nechy...

10. 1. Podcasty
Czech Next Wave #3: Tereza Rosalie Kladošová

Czech Next Wave #3: Tereza Rosalie Kladošová

Poslechněte si třetí díl ze série podcastů Czech Next Wave s mladými českými osobnostmi. Tentokrát pozvání k rozhovoru přijala mladá, talentovaná módní návrhářka Tereza Rosalie Kladošová.

10. 1. Události
Slavná sbírka v pohybu / iMucha v Praze až do února 2023

Slavná sbírka v pohybu / iMucha v Praze až do února 2023

Sbírka legendárních děl Alfonse Muchy se představila v novém kabátě v pražském Obecním domě u příležitosti 160 výročí jeho narození. Největší novinkou této sbírky je digitalizovaná tvorba autora, jež uvádí návštěvníky do zcela nové dimenze. Výstavu můžete navštívit až do února 2023, každý den od ...

3. 1. Podcasty
Czech Next Wave #2: Michal Šimíček

Czech Next Wave #2: Michal Šimíček

Vědecký výzkum Dr. Michala Šimíčka, Ph. D. se zaměřuje na vývoj buněčné terapie pro léčbu nádorů krvetvorného systému. Jde o zcela nový a extrémně účinný přístup v boji s rakovinou. Michal Šimíček nám přiblíží tuto revoluční metodu v novém díle podcastu Czech Next Wave.

3. 1. Články
Projekt

Projekt "CZECH GLOBAL"

Představujeme vám nový, ambiciózní projekt, který si klade za cíl propojit a stmelit všechny Čechy, potomky Čechů a přátele České republiky po celém světě na jedné společné, otevřené platformě tak, aby o sobě vzájemně věděli, pomáhali si a Česko s nimi neztratilo kontakt.

31. 12. Články
PF 2021

PF 2021

České centrum Athény přeje všem krásný a šťastný rok 2021! "Naděje prostě není optimismus. Není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu ...

22. 12. Články
Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „koronapovídek“ s názvem "Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být" přiblíží leckdy nečekaná zhodnocení stavu nouze očima sedmnácti českých autorů.

Další příspěvky
26 Poboček na 3 kontinentech