Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Workshop výroby šperků pro děti

Všechny novinky

Workshop výroby šperků pro děti

Workshop, který se konal v sobotu 18.5. v Muzeu šperků Lalaounis, si užily nejen děti, ale i jejich rodiče, pro které byla připravena komentovaná prohlídka muzeem.

Děti se dozvěděly formou pohádky z knížky „Příběh o perličce“ vydanou společností Preciosa Ornela o první skleněné perličce, která byla kdy vyrobena, o Keltském pokladu, o „skleněném království českém“, o tom, jak se skleněné korálky vůbec vyrábí, navlékají, prodávají a kde všude se s nimi mohou setkat. Děti zaujala také informace, že české perličky mohou vidět na tradičních oděvech afrických kmenů, amerických Indiánů nebo na karnevalu v Riu. 

Pak už se vrhly za pomoci tří asistentek z VŠ výtvarných umění v Athénách na výrobu svých vlastních šperků, od jednoduchých náramků až po ty složitější. Naučily se vázat několik druhů uzlů a z pestrobarevné nabídky skleněných klasických korálků Rokajl a šňůrek, které poskytla společnost Preciosa, si každý vytvořil takovou kombinaci, která se mu nejvíce líbila. Děti si navlíkly na kůži také náramky pro své maminky, dostaly i „výslužku“ v podobě materiálu s sebou domů a odcházely s velikým úsměvem na rtech.