Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výstava iMucha v Praze

Všechny novinky

Výstava iMucha v Praze

Sbírka legendárních děl Alfonse Muchy se představila v novém kabátě v pražském Obecním domě u příležitosti 160 výročí jeho narození. Největší novinkou této sbírky je zdigitalizovaná tvorba autora, jež uvádí návštěvníky do zcela nové dimenze. Výstavu můžete navštívit až do února 2023, každý den od 10 do 19 hodin!

Alfons Mucha byl světoznámým českým malířem, grafikem a návrhářem, který se proslavil zejména užitým uměním (plakáty, etikety, knihy, šperky, nábytek). Tento secesní velikán byl historií skoro zapomenut, avšak v posledních desetiletích se jeho tvorba těší velikého zájmu akademiků i široké veřejnosti.

Nejznámější sbírka plakátů Alfonse Muchy stojí na základech položených slavným českým tenistou Ivanem Lendlem. Poprvé byla vystavena v roce 2013 a stala se nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii ČR. Letos v srpnu byla zahájena nová výstava těchto legendárních děl pod názvem „iMucha – slavná sbírka v pohybu“. Jak je patrné z jejího názvu, přenáší výstavu do digitálního světa. Za pomocí moderních technologií jsou slavné plakáty a malby rozezvučeny a rozpohybovány, takže návštěvník se zcela přenese do přelomu 19. a 20. století a může zažít secesi ještě intenzivněji než kdykoliv předtím.

Přestože je v České republice vyhlášen nouzový stav, je i nadále možné výstavu navštívit. Kapacita výstav je omezena na 500 návštěvníků v jednu danou chvíli, což je v případě této výstavy více než dostačující. Nic vám tedy nebrání tuto unikátní výstavu navštívit.© 2020 iMUCHA DIGITAL PRODUCTIONS INC. ALL RIGHTS RESERVED

Kde: Obecní dům a.s., Náměstí republiky 1090/5, Praha 1

Kdy: 21. 8. 2020 - 10. 2. 2023, 10 - 19 h, denně včetně pondělí
 
Vstupenky
Web výstavy
Facebook
Instagram
Youtube