Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.7.2020 17:00

160 let od narození Alfonse Muchy

Výročí narození tohoto významného českého umělce si v Athénách připomeneme workshopem pro dospělé v příjemné atmosféře Trii Art Hub galerie.

Alfons Maria Mucha (24. července 1860 – 14. července 1939)

Český malíř, grafik a designér, představitel Art Nouveau    . Narozen v Ivančicích na Moravě, vystudoval v Mnichově a Paříži. Jeho světová kariéra byla odstartována jeho divadelními plakáty Sáry Bernhardtové, které vynesly jeho jméno do popředí francouzské společnosti. Koncem století se Mucha stal významným a průkopnickým secesním umělcem. Snažil se zpřístupnit krásu umění pro každou společenskou třídu vyzdvihujíc symboly a dekorativní prvky. Vyvinul vlastní estetické ideály a originální styl, který je dnes znám jako „styl Mucha“. Typické je jeho používání bledých pastelově zbarvených barev a právě ty jsou tématem workshopu, které připravilo České centrum Athény ve spolupráci s galerií Trii Art Hub v Athénách.

Není nutno být umělcem, pro účast na této akci, jelikož předtištěné černobílé vzory zajistí, že si každý vytvoří svůj vlastní „Muchův“ obraz dle svých barevných představ. Stačí pustit uzdu fantazii.

Odpoledne plné vzpomínek, malování a diskusí kolem Alfonse Muchy povede výtvarná umělkyně Sofie Papadopoulou spolu s ředitelkou ČCA.

Místo konání:

Tri Art Hub, Iasiou 16, 117 42, Athens

Datum:

11.7.2020 17:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala