Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.6.2020 - 27.7.2020

Výstava "Athletic Ideal, Human and Art"

Čeští umělci se zúčastní mezinárodní putovní výstavy, která je součástí slavnostního ceremoniálu zapálení olympijského ohně a bude prezentována v digitální podobě ve starodávné Olympii.

Na výstavě s názvem "Athletic Ideal, Human and Art" více než sedmdesát současných umělců z různých zemí a uměleckých pozadí představí svá výtvarná díla, sochy, instalace, fotografie a videoart. Jejich rozmanitost přispívá k mezinárodní propagaci Olympijských her a posvátné země jejich zrození.

Prezentovaná umělecká díla vysílají silná sdělení. Referenčním bodem výstavy je slovo "člověk" se svou jedinečností v řeckém jazyce. Slovo člověk - "Anthropos", je v řečtině složen ze dvou částí, "ano" (nahoru) a "throsko" (jíst, pohybovat se, rozmnožovat se). Cílem je tedy směřovat vzhůru k lepší společnosti, kde věda zlepšuje životní podmínky a umění probouzí smysly a vytváří různorodé emoce a ušlechtilé city k člověku i životnímu prostředí.

"Atletický ideál, sportovní duch a pravidla fair play byly ceněny ve starověku a ztvárněny bohatě v umění. V tom pokračujeme i dnes." tvrdí kurátorka výstavy Marina Gonta.

Výstava se koná pod záštitou Ministerstva turismu Řecké republiky.

Svá díla přislíbili zapůjčit i dva významní čeští umělci Jiří Slíva a Pavel Trnka. Výstava bude následně uvedena ve fyzické podobě v Městské galerii umění v Pireu od 15.6. do 27.7. a dále prezentována v digitální podobě také na olympijských hrách v Tokiu.

      

 

Místo konání:
Archaia Olympia, 270 65
Datum:

Od: 10.6.2020
Do: 27.7.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem