Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.12.2020 19:00

Virtuální prohlídka Müllerovy vily v Praze

Další z řady online prohlídek ikonických vil Adolfa Loose. Tentokrát s průvodcem architektem Zdeňkem Lukešem navštívíme Müllerovou vilu v Praze postavenou v letech 1928-1930 pro stavebníka Františka Müllera.

Online prohlídka Müllerovy vily - Praha

3. prosince 2020 v 18:00

Prohlídka je součástí projektu "Skryté poklady architektury", kterou připravuje TV Architekt. Video je v původním znění s anglickými titulky. (2020, 7 min.) 

Video je připraveno ve spolupráci s Českými centry ke 150. výročí narození Adolfa Loose,  architekta, designéra a teoretika, jednoho z nejvýraznějších osobností světové architektury první poloviny 20. století. 

 

Müllerova vila je nejvýznamnější památkou moderní architektury v Praze a ukázkou mistrovského použití inovativního prostorového plánu Raumplan.  Moderátor a architekt Zdeněk Lukeš nás zavede do vnitřních prostorů vily, které jsou uspořádány do vícepodlažní struktury s centrálním prostorem hlavního obývacího pokoje, na který je napojeno několik místností, skrytých schodiš a zákoutí. Vybudování střešní terasy s krásným pohledem na panorama Prahy by při stavbě vily nebyl možný bez zásahu samotného T.G.Masaryka. Vila přes strohý vnější vzhled skrývá překvapivě bohatý interiér. Od roku 1995 je v majetku Muzea hl.m. Prahy a po roce 2000 prošla náročnou a nákladnou renovací. 

Prohlídka bude vysílána na facebookové stránce Českého centra Athény  facebookové stránce Adolf Loos - Pionner of Modern Living. 


 

Místo konání:
online
Datum:

3.12.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala