Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2020 - 31.1.2021

Instagram Takeover #1 aneb "Čeští umělci ve světě"

České centrum Athény se zapojuje do unikátního síťového projektu ČC, který si klade za cíl představit široké veřejnosti v zahraničí zástupce české kulturní scény skrze příspěvky na sociálních sítích, konkrétně instagramu. Projekt mapuje nejen tvorbu českých umělců žijících a tvořících v zahraničí, ale nabízí současně jejich pohled na to jak/jestli se tento fakt promítá v jejich tvorbě.

Instagramového účtu Českého centra Athény se na jeden den ujmou mladí, čeští, talentovaní umělci a nabídnou nám netradiční pohled do své tvorby. Vybrali jsme umělce, kteří se rozhodli spojit svůj osobní a umělecký život s Řeckem. Prostřednictvím dan0ho počtu autorských příspěvků mají příležitost prezentovat sami sebe, svou práci, ale také svůj vztah k dané zemi. Představí se tak českému i řeckému publiku, ale prostřednictvím zúčastněných Českých center také v dalších zemích světa. 

 

Alžběta a David Krňanští

Sérii vizuálních prezentací zahajuje mladý nadějný pár Alžběta a David Krňanští, kteří tráví rok z poloviny v Praze a z poloviny v Athénách. Jak sami tvrdí, Athény jsou pro ně místem, kde mohou  zpomalit, relaxovat, setkat se se zajímavými lidmi, diskutovat o umění a objevovat uměleckou scénu. Město je přitahuje svou divokostí a tím, že je vlastně úplným opakem upravené Prahy. Inspiruje je svými graffiti v ulicích, kde pozorují detaily, kterých si místní obyvatelé ani nevšimnou a aplikují je ve své tvorbě.

David (* 1987) je členem generace Black Hole, která je známá tím, že využívá nástroje vizuální kultury k formulování kritického komentáře o stavu světa. Jeho primární uměleckou formou inspirovanou modernismem je abstraktní malba vyjadřující se radostným a odvážným zkoumáním barev, které jsou současně ohraničena geometrickými hranicemi.

http://www.davidkrnansky.com/

Alžběta (* 1992) se ve své tvorbě pohybuje na pomezí předmětné a abstraktní malby, ve které zachycuje svůj vztah k realitě prostřednictvím dvojdimenzionálního díla. Charakteristický je pro ni způsob zacházení s obrazem – díla sestávají z obrazového motivu, typografie, barevných ploch a někdy dekorativních prvků s důrazem na jasné a rychlé vyjádření. Alžběta, mimo jiné, v rámci programu Erasmus, studovala jeden semestr na athénské umělecké škole ASFA. 

https://kvalitar.cz/2019/05/22/alzbeta-krnanska/

 

Sledujte instagramový účet Českého centra Athény, kde naleznete umělce také umělce z jiných zemí ZDE

 

Místo konání:

online

Datum:

Od: 20.11.2020
Do: 31.1.2021

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala