Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2020 8:00 - 9.6.2020 8:00

Documentary Mondays #2 - "Jmenuji se Hladový Bizon"

V pondělí 8. června můžete zhlédnout druhý film z řady Documentary Mondays. Tentokrát je připraven originální dokument režiséra Pavla Jurdy.

Jmenuji se Hladový Bizon (Česko, Slovensko, 2016, 83')

Příběh Jana, chlapíka, který se narodil nevidomý a posledních deset let navíc ztrácí i sluch, se odehrává převážně v indiánské rezervaci v Novém Mexiku. Hlavní hrdina Jan, který si říká Hladový Bizon, se poprvé v životě ve svých čtyřiceti letech vydává do zahraničí. Je fanoušek a znalec Indiánů a proto se s ženou Zuzanou vydává z Moravy za medicinmanem kmene Navahů, jménem Blackhorse, aby u něj podstoupil ozdravný rituál. 

Film bude v pondělí 8.6. promítán volně po jednoduché a rychlé registraci:  https://dafilms.com/film/10597-my-name-is-hungry-buffalo-en-version a bude k dispozici po celý den.

Kolektivní promítání začne v 19h a po něm bude následovat beseda s producentem filmu Radimem Procházkou organizovaná  ČC Berlín. Debatu povede Christina Frankengerg. Je možné se na ni předem zaregistrovat zde https://hungry-buffalo-qa.eventbrite.de


"Náš film je o hledání útěchy. O tom, že je třeba se správně naladit a zjemnit tak, aby člověk nechal k sobě přijít to podstatné. Ono pak všechno jde, i když člověk fyzicky nevidí a špatně slyší,“ říká režisér filmu Pavel Jurda

On-line projekce v Řecku probíhá ve spolupráci s festivalem dokumentárního filmu DocFest.

Film je promítán prostřednictvím platformy Dafilm.

   

 Místo konání:

on-line

Datum:

Od: 8.6.2020 8:00
Do: 9.6.2020 8:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala