Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.7.2019 21:00 - 3.8.2019 23:00

Dny současné české kinematogafie

České centrum Athény zve na Dny českého filmu do Cine Rodon v městečku Stafidokampos (západní Peloponés) do letního kina s největší projekční plochou v Řecku.

Budou promítnuty tři celovečerní filmy produkce 2016 -2018, jejichž prostřednictvím se po prvé s českou kinematografií seznámí obyvatelé periferie severo-západního Peloponésu.

První film "Můj strýček Archimédes" řeckého režiséra a scénáristy George Agathonikiadise, založený na jeho autobiografických vzpomínkách se dotýká lehkým a vtipným způsobem tématu řeckých partyzánů přicházejících do komunistického Československa koncem čtyřicátých let, tématu, které je žádoucí připomenout zejména mladším generacím. Promítání za přítomnosti režiséra  poskytne divákům možnost diskutovat o filmu, jeho osobním příběhu i historických faktech.

Druhý večer jsou zváni příznivci animovaných filmů všech věkových kategorií, aby zhlédli v řecké premiéře film „Lichožrouti“, jeden z nejúspěšnějších českých kreslených filmů posledních let režisérky Galiny Miklínové podle předlohy knihy Pavla Šruta. Ztratili jste ponožku a přemýšlíte, kam se poděla? Na vině jsou Lichožrouti! 

Ve třetím filmu „Teorie tygra“ režiséra Radka Bajgara si veterinář Jan (Jiří Bartoška) uvědomí, že kdysi míval sny, zatímco dnes je jeho život plně pod kontrolou jeho ženy. Téma filmu oslovuje návštěvníky kin ve všech zemích bez ohledu na jejich národnost a tato komedie plná roztomilých, dojemných a vtipných momentů je dalším vhodným výběrem pro prázdninovou náladu letního kina. 

Česká kinematografie má dlouhou tradici a není pro řeckou veřejnost neznámá. Nopak, je u řeckého publika, obeznámeného s jejími mezinárodními úspěchy, oceněními i významními osobnostmi, uznávanou hodnotou s pozitivními ohlasy a sehrává důležitou úlohu při propagaci ČR v zahraničí. Filmy překračují hranice, sbližují národy a poskytují bohaté kulturní zážitky.

 

 

Místo konání:
Stafidokampos, 270 53
Datum:

Od: 31.7.2019 21:00
Do: 3.8.2019 23:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala