Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.10.2020 - 31.10.2020

Vítěz Českého lva 2019, dokument "Dálava" na Chania Film Festival

Mezinárodní festival konající se již osmým rokem v krétském městě Chania uvede vůbec poprvé ve svém programu český snímek. Bude jím film "Dálava", nejlepší dokumentární film roku 2019.

Filmový festival v Chanii (CFF), který se koná ve dnech 21. - 31. 10. 2020, představí bohatý filmový program s mezinárodní spoluprací, s mnoha paralelními akcemi, workshopy, projekcemi akčních, dokumentárních či animovaných filmů pro malé i velké, ale také vzdělávacím programem, který bude pokračovat v průběhu celého roku.  

Film „Dálava“ byl vybrán jako ten, který zahájí trvalou spolupráci CCF a Českého centra Athény s cílem prezentace české kinematografie na ostrově Kréta.  Bude promítnut v původním znění s řeckými titulky. 

 

„DÁLAVA“

Režie:  Martin Mareček, scénář: Martin Mareček, Tomáš Bojar, ČR 2019, 78min

2852 km mezi Brnem a Divějevem, mezi Východem a Západem, mezi otcem a synem. Tak daleko, tak blízko. Vít a jeho syn Gríša se před koncem prázdnin vydávají na dlouhou cestu do Ruska. Jen co nastoupí do auta, syn si hned nasazuje sluchátka a otec se noří do vzpomínek. Ani tak ale nemůžou jeden druhému uniknout. Je tu však jedna možnost, která je může opět sblížit – společné pátrání. 

Mimořádně intimní dokument je působivou výpovědí o stavu současné rodiny a analýzou odvěkého vztahu otec a syn. Čistá forma putování tam a zase zpátky jen podtrhuje maximální autentičnost a účinnost dokumentu.  


 

Program festivalu bude probíhat LIVE v kulturním centru města Chania, ale ON-LINE projekce budou dostupné také v rámci celého Řecka prostřednictvím sociálních sítí festivalu:

Web: www.chaniafilmfestival.com

Facebook: https://www.facebook.com/chaniafilmfestival/ 


 

Místo konání:
Cultural Center Chania, A. Papandreou 74, Chania, Crete
Datum:

Od: 21.10.2020
Do: 31.10.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala