Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.9.2020 0:00 - 6.10.2020 0:00

České filmy na 26. ročníku Athens International Film Festival 2020 Premiere Night

Speciální část letošního festivalu nese název „DREAM WITHIN A DREAM". Česká kinematografie zde bude zastoupena dvěma filmy, které cinephilové uvidí v Řecku poprvé.

Festival se bude konat ve dnech 23 září až 4 října 2020 ve třech kinech v centru Athén a poprvé ve své historii také v dalších pěti letních kinech, tak aby mohla být dodržována všechna nutná opatření. 


A DREAM WITHIN A DREAM 

"Letošní speciální část festivalu zve veřejnost na fantazmagorickou oslavu: na apotheózu zasněného a okouzlujícího světa, na filmové svádění a krásu, která se nevejde na žádnou malou obrazovku, nevměstná do žádných online podmínek,  ale pouze do kinosálu - do toho velkého útočiště z vnějšího světa, tam, kde právo na snění vždy zůstane jediným nezcizitelným právem.Lukas Katsikas,  ředitel festivalu.   

České centrum Athény ve spolupráci s festivalem zajistily projekci dvou českých filmů, které budou pokračováním loňské spolupráce - pocty české kinematografii a konkrétně České nové vlně, která byla představena prostřednictvím 13 filmů a zanechala v athénských divácích hluboký dojem. Letos se mohou těšit na: 

  •   ALICE (1988), Jan Švankmajer
  •   VALERIE AND HER WEEK OF WONDERS (1970), Jaromil Jireš

 

Tisková zpráva ZDE, více o "Dream within a dream" ZDE   (v řeckém jazyce )

Pro aktuální informace a programu festivalu sledujte webové stránky festivalu  aiff.gr nebo časopisu cinemagazine.grMísto konání:

Datum:

Od: 23.9.2020 0:00
Do: 6.10.2020 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala