Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.1.2021 - 31.12.2021

Spolupráce Českého centra Athény s Athens Comics Library

České centrum Athény zahajuje trvalou spolupráci s athénskou knihovnou Athens Comics Library v oblasti vzdělávacích a zábavných programů s přesahem do dobročinné činnosti, které jsou směřovány dětem předškolního a školního věku z celého světa žijících v Řecku.

Athens Comics Library je místem inspirace a vytváření zážitků, místem učení, zkoumání, setkávání se a kreativity. Sídlí v historické budově v centru města, kde hostí sbírku více než 2 500 řeckých, ale i zahraničních komiksů a grafických románů, včetně titulů zaměřených na děti, rodiče a učitele. Nabízí řadu aktivit v oblasti komiksového umění pro celou rodinu, ale také aktivit zaměřených na nejmenší děti uprchlíků a migrantů. Zvláště těm poskytuje prostředí, kde si mohou hrát, učit se, poznávat se, překonávat období nejistoty a zažívat životně důležitý pocit bezpečí. 

Vytvoření úzkého vztahu s knihovnou, jejíž prioritou jsou právě děti, je jedna z aktivit, které se České centrum Athény bude s radostí věnovat v příštích měsících a stanou se součástí jeho programu.
1)     Spolupráce začala již v prosinci 2020 společnou propagací jazykově bezbariérového animovaného filmu „Pat a Mat – Zimní radovánky“, který si mohly užít právě děti pocházející z různých koutů planety. https://athenscomicslibrary.gr/η-συνεργασία-μας-με-το-τσεχικό-κέντρο-α/

2)     Když nemohou děti do knihovny a k pravidelným týdenním setkáním, vydává se knihovna za nimi. Setkání se přesunuly do online podoby, probíhají současně ve třech jazycích a obsahují tvůrčí činnosti, vyprávění příběhů, prezentace knih, vytváření komiksů apd.  V jednom z těchto prosincových setkání byl dětem představen český Krteček, se kterým se budou v příštím období setkávat častěji.  

3)     Významnou součástí činnosti knihovny je vytváření kreativních balíčků „TAKE AWAY ART“ pro děti předškolního věku, ve kterých najdou každý měsíc různé craft materiály a návody v řečtině, angličtině, francouzštině a perštině, stejně jako dárky s překvapením! Ke každému balíčku existuje video s vysvětlením jak správně jednotlivé činnosti provádět a s dalšími zajímavostmi. Balíčky kreativních aktivit jsou k dispozici všem přátelům knihovny a nejen jim. Jsou poskytovány za symbolickou cenu a úměrně tomu pak zdarma dalším dětem z  chudýchc rodin.   

V lednových balíčcích děti najdou dárky Českého centra Athény, které jim pomohou seznámit se s Krtečkem ještě lépe. Každý z nich bude obsahovat Krtečkovy omalovánky a také Krtečkovo barevné pexeso. V jednom speciálním balíčku pak šťastlivec najde 30cm hračku Krtečka s pletenou červenou čepicí!  

Těšíme se na po-koronavirové období a osobní setkávání s dětmi při live akcích v krásné komiksové knihovně! 

https://athenscomicslibrary.gr/

 

 

Místo konání:

Karaiskaki 28, Psiri, Athens

Datum:

Od: 1.1.2021
Do: 31.12.2021

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala