Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.11.2019 18:00 - 25.11.2019

Sametová revoluce 1989

Přednáška o převratu 1989, první týdny po Sametové revoluci tak, jak je prožíval řecký fotograf a novinář Polyvios Anemoyannis, spojená s výstavou jeho fotografií a promítáním snímků zachycujících nadšení obyvatel Prahy ze dnů, kdy byl zvolen prvním porevolučním prezidentem Václav Havel.

Polybius Anemogiannis se narodil v roce 1960 v řeckém městě Serres, studoval ve Velké Británii a USA, vycestoval do mnoha částí světa, kde pěstoval svou lásku k fotografii a rozšiřoval své znalosti. V Paříži je od roku 1989, kde pracuje pro noviny Le Monde a zároveň vystavuje své fotografie na mnoha samostatných a skupinových výstavách v Paříži a dalších francouzských městech. 

V prosinci 1989 jel do Prahy, aby pozorně sledoval politické události, které otřásly Českou republikou a poznamenaly historii celé Evropy. Zachytil na snímcích atmosféru dne rezignace československé komunistické vlády a definitivního pádu komunistického režimu. Po měsících protestů se historie země obrátila list.

 „Fotografie výstavy mají ukázat smíšené emoce, které procházely davem. Když se na ně podíváme, téměř slyšíme výkřiky naděje, ale i nekonečné ticho lidí ... “říká pan Anemoghanis.

Na přednášce bude také promítána řada snímků zatímco pan Anemogiannis bude hovořit o atmosféře bouřlivých dnů a podělí se s posluchači o své osobní zkušenosti, dojmy a myšlenky.
Také mladí vysokoškoláci se dozví více o historii Evropy 20. století. Akce se bude konat na New York College v Athénách, která má svou pobočku - univerzitu New York v Praze.

 

Místo konání:

New York College, Leoforos Vasilisis Amalias 38, Athina 105 58

Datum:

Od: 19.11.2019 18:00
Do: 25.11.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala